UFC jangchisi Maks Hollouey Charlz Oliveyra bilan uchinchi marta oktagonda uchrashishiga qat’iy ishonch bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
U ortga chekinish niyatida emasligini va hali ish tugamaganini ta’kidladi. Hollouey o‘z so‘zlarida: "Men yana qaytaman va kimningdir dabdalasini chiqaraman.
Hali tugatganim yo‘q. Yana janob Oliveyran bilan ko‘rishamiz, bu aniq", dedi.
Bu so‘zlar bejiz aytilmagan, chunki bu ikki jangchi o‘rtasida allaqachon ikki xil tarix mavjud. Yaqinda bo‘lib o‘tgan UFC 316 turnirida Charlz Oliveyra Holloueyni hakamlarning bir ovozdan qabul qilingan qarori bilan 50:45 hisobida mag‘lub etdi.
Bu jangda Oliveyraning ustunligi katta bo‘lganini ko‘rsatadi. Biroq, 2015-yilda bu ikki sportchi ilk bor to‘qnash kelganida, aksincha, Hollouey birinchi raundda texnik nokaut bilan g‘alaba qozongan edi.
O‘sha paytda braziliyalik jangchi jarohat olib, jangni davom ettira olmagan. Shu sababli, Holloueyning "uchinchi jang" haqidagi ishonchi tushunarli: bir jang uning foydasiga, ikkinchisi raqibining foydasiga tugagan.
Demak, "uchinchi" bahs bu raqobatga aniq nuqta qo‘yishi mumkin. Muxlislar uchun bunday trilogiya doim qiziqarli.
Chunki bu yerda nafaqat reyting, balki obro‘ ham muhim. Endi navbat UFC’ga — ular bu trilogiyaga yashil chiroq yoqadimi yoki yo‘qmi, vaqt ko‘rsatadi.

Макс Холлоуэй хочет реванш с Чарльзом Оливейрой
Боец UFC Макс Холлоуэй выразил твердую уверенность в том, что встретится с Чарльзом Оливейрой в октагоне в третий раз. Об этом сообщает Zamin.uz.
Он подчеркнул, что не намерен отступать и еще не закончил дело. Холлоуэй сказал: «Я вернусь и дам кому-то по заслугам.
Я еще не закончил. Мы еще встретимся с мистером Оливейрой, это точно», — заявил он.
Эти слова не случайны, ведь между этими двумя бойцами уже есть две разные истории. На недавнем турнире UFC 316 Чарльз Оливейра победил Холлоуэя единогласным решением судей со счетом 50:45.
Это показывает значительное преимущество Оливейры в этом бою. Однако в 2015 году, когда эти два спортсмена встретились впервые, наоборот, Холлоуэй выиграл техническим нокаутом в первом раунде.
Тогда бразильский боец получил травму и не смог продолжать бой. Поэтому уверенность Холлоуэя в «третьем бою» понятна: один бой закончился в его пользу, второй — в пользу соперника.
Таким образом, «третий» поединок может поставить точку в этом соперничестве. Для болельщиков такая трилогия всегда интересна.
Потому что здесь важны не только рейтинги, но и репутация. Теперь очередь за UFC — включат ли они зеленый свет этой трилогии или нет, покажет время.