Arbeloa Gvardiola kutilmagan qarorlaridan xavotirda ekanligini aytib o‘tdi
Chempionlar ligasi musobaqasining sakkizdan bir final bosqichida o‘tadigan eng kutilgan va jiddiy bahslardan biri oldidan Madridning Real klubi bosh murabbiyi Alvaro Arbeloa o‘z fikrlarini bildirib, raqib bo‘lgan Manchester Siti jamoasi ustoziga alohida e’tibor qaratdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, Xosep Gvardiola bilan o‘yin qilishning eng katta xavfi uning doimiy ravishda kutilmagan qarorlar qabul qilishi va har safar yangi yechimlarni topib kelish qobiliyatida namoyon bo‘ladi. Arbeloa UEFA matbuot xizmati bilan suhbatda raqib murabbiyini har doim biror g‘oyali va kutilmaganda amalga oshiriladigan surprizlar tayyorlaydigan mutaxassis sifatida ta’riflab, uning jamoasini o‘yinga tayyorlash jarayonida maydonda bo‘lishi mumkin bo‘lgan barcha ssenariylarni oldindan hisoblab chiqishini ta’kidlagan.
Shu sababli, Real futbolchilari ham turli variantlarni nazardan qochirmaslik va har bir holatga tayyor bo‘lish shartligini eslatib o‘tdi. Murabbiyning aytishicha, Gvardiolaning har bir harakati orqada chuqur o‘ylash va sinchiklab tayyorgarlik bilan bog‘liq bo‘ladi, shuning uchun raqibning har qanday taktikasiga qarshi tayyor turish lozim.
Buning bilan birga, madridlik mutaxassis o‘z jamoasining ruhiy holatiga ham alohida to‘xtalib, futbolchilarning bunday katta bahslarni aynan hozirgidek ishtiyoq va qiziqish bilan kutayotganini aytdi. Ular maydonda o‘z so‘zlarini aytish, muxlislarni quvontirish va musobaqaning navbatdagi bosqichiga o‘tish uchun jiddiy qadam tashlashga tayyor.
Ma’lumot uchun, Real va Manchester Siti o‘rtasidagi bu muhim uchrashuv bugun, ya’ni 11 mart kuni bo‘lib o‘tadi va Toshkent vaqti bilan kechki soat birlarda boshlanishi kutilmoqda. Qisqasi, Arbeloa uchun asosiy qoida shundaki, Gvardiola tayyorlab kelgan har qanday taktik yechim va g‘oyaga ruhan ham, o‘yin jihatidan ham tayyor turish kerak.
Bugungi kechada esa kim yaxshiroq tayyorgarlikdan o‘tganini va kimga g‘alaba kulgu qilishini maydon ko‘rsatadi. Manba: One.uz

Перед одним из самых ожидаемых и серьезных матчей 1/8 финала Лиги чемпионов главный тренер мадридского «Реала» Альваро Арбелоа поделился своими мыслями и уделил особое внимание наставнику соперника – «Манчестер Сити». Об этом сообщает Zamin.uz.
По его словам, самая большая опасность в игре с Хосепом Гвардиолой заключается в его постоянном принятии неожиданных решений и способности каждый раз находить новые решения. Арбелоа в интервью пресс-службе УЕФА описал тренера соперника как специалиста, который всегда готовит неожиданные сюрпризы с идеями, и подчеркнул, что в процессе подготовки своей команды к игре он заранее просчитывает все возможные сценарии на поле.
Поэтому футболисты «Реала» также должны учитывать различные варианты и быть готовы к любой ситуации. По словам тренера, каждое действие Гвардиолы связано с глубокими размышлениями и тщательной подготовкой, поэтому необходимо быть готовыми к любой тактике соперника.
Вместе с тем, мадридский специалист отдельно остановился на психологическом состоянии своей команды, отметив, что футболисты с таким же энтузиазмом и интересом ждут таких больших матчей, как сейчас. Они готовы заявить о себе на поле, порадовать болельщиков и сделать серьезный шаг для выхода в следующий этап турнира.
Для справки, важная встреча между «Реалом» и «Манчестер Сити» состоится сегодня, 11 марта, и ожидается, что она начнется около часа ночи по ташкентскому времени. В общем, для Арбелоа главное правило – быть готовым как морально, так и игрово к любым тактическим решениям и идеям, подготовленным Гвардиолой.