Belgiya terma jamoasining sobiq sardori Eden Azar “Real Madrid”da to‘rt mavsum birga o‘ynagan sobiq jamoadoshi Vinisius Junior haqidagi fikrlarini bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
U braziliyalik hujumchining ustidan yuklangan katta bosimni yengib o‘tish uchun aqlan va jismonan kuchli ekanini ta’kidladi. Azar Vinisiusning maydondagi o‘yin mahorati bilan birga uning maydondan tashqari hayotiga ham ko‘proq e’tibor qaratilayotganidan xavotirda ekanligini aytdi.
Sobiq futbolchi yaqinda bergan intervyusida, Vinisius atrofidagi doimiy e’tibor va tanqidlar tufayli 30 yoshga to‘lmasdan professional futbolni tark etishga qaror qilsa, hayron qolmasligini bildirgan. Shunga qaramay, Azar yosh hujumchida o‘zini ko‘radi va uning o‘yinini, maydonda zavqlanishini juda qadrlaydi.
U sobiq jamoadoshiga ehtiyotkor bo‘lishni maslahat berdi, chunki tanqidchilar har doim uning xato qilishini kutib turadi. Azar Vinisiusni afsonaviy futbolchi Ronaldinyo bilan taqqosladi.
Unga ko‘ra, Ronaldinyo ham gol urib, raqsga tushib quvonch bilan nishonlagan, lekin bunday holatlar salbiy munozaralarga sabab bo‘lmagan. Azar Vinisiusdan og‘ir umidlarni yengib o‘tib, haqiqiy futbol ishqibozlarini xursand qilishda davom etishini kutmoqda.

Бывший капитан сборной Бельгии Эден Азар высказался о своем бывшем одноклубнике Винисиусе Жуниоре, с которым он четыре сезона играл в «Реале Мадрид». Об этом сообщает Zamin.uz
Он подчеркнул, что бразильскому нападающему необходимо обладать умственной и физической силой, чтобы справиться с огромным давлением. Азар выразил обеспокоенность тем, что помимо игровых качеств Винисиуса на поле, все больше внимания уделяется его жизни вне поля.
В недавнем интервью бывший футболист заявил, что не будет удивлен, если Винисиус решит завершить профессиональную карьеру до 30 лет из-за постоянного внимания и критики вокруг него. Тем не менее, Азар видит в молодом нападающем себя самого и очень ценит его игру и удовольствие от пребывания на поле.
Он посоветовал бывшему одноклубнику быть осторожным, так как критики всегда ждут его ошибки. Азар сравнил Винисиуса с легендарным футболистом Роналдиньо.
По его словам, Роналдиньо также забивал голы и праздновал их танцами, но такие случаи не вызывали негативных дискуссий. Азар надеется, что Винисиус сможет преодолеть тяжелые ожидания и продолжит радовать настоящих любителей футбола.