Arne Slot Parij Sen Jergan jiddiy sinov deb ta’kidladi
Jamoa Galatasarayni 4:0 hisobida mag‘lub etib, umumiy hisobda chorak finalga yo‘llanma olgandan so‘ng, Slot Parij Sen Jermen klubiga qarshi o‘yinni Yevropa futbolining eng nufuzli turnirida uzoqqa borish uchun boshlang‘ich va qiyin to‘siq deb ta’kidladi. Murabbiy fransuzlar jamoasini dunyoning eng kuchli tarmoqlaridan biri sifatida qayd etib, ularning o‘tgan mavsumdagi namoyishi ham shu darajaga mos kelganini eslatdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, Parij maydonida bo‘lib o‘tgan uchrashuv juda murakkab kechgan bo‘lsa, Liverpulning Anfield stadionidagi javob o‘yini ikki tomon ham shijoatli va yuqori tempda o‘ynaganda nechog‘lik kuchli bo‘lishi mumkinligini ko‘rsatgan. Murabbiy Chempionlar ligasining so‘nggi bosqichlari deyarli shunday yuqori darajadagi raqiblarga qarshi o‘tishini ta’kidladi.
Slot shu imkoniyatdan foydalanib, Galatasarayga qarshi o‘yindagi jamoa harakatlarini ham maqtadi va uni ideal ijro deb atadi. Uning fikricha, natija albatta muhim bo‘lsa-da, uni bundan ham ko‘proq quvontirgani futbolchilar ko‘rsatgan o‘yin saviyasi edi.
Bu o‘yin avvalroq Parij Sen Jermenga qarshi namoyish etilgan darajani eslatgan bo‘lib, bu esa keyingi bosqich oldidan tarkibga haqiqiy ishonch berishi kerak. Slot Parij klubi bilan bo‘lgan oldingi to‘qnashuvni eslab, yakuniy hisobdan ko‘ra futbol sifati nuqtai nazaridan bu uning murabbiylik faoliyatidagi eng yaxshi o‘yinlardan biri bo‘lib qolganini aytdi.
U har ikki jamoa ijobiy o‘ynagan, tomoshabinni xushnud etishga uringan va eng yuqori darajadagi futbol qanday bo‘lishi kerakligini ko‘rsatganini ta’kidladi. Parij klubi o‘sha mavsumda darajasini pasaytirmagan va nega ular Yevropaning eng xavfli jamoalaridan biri hisoblanishini ko‘rsatishda davom etayotganini aytib o‘tdi.
Shu sababli, chorak final Liverpuldan yana deyarli mukammal o‘yin talab qiladi. Biroq Galatasaray ustidan qozonilgan yirik g‘alaba jamoa ichidagi ishonchni kuchaytirdi.
Slot bu uning futbolchilari eng katta sahnada ham o‘sha yuqori saviyani takrorlay olishini namoyish etganini aytdi. Manba: One.uz.

Арне Слот подчеркнул, что Париж Сен-Жермен — серьезное испытание
Главный тренер команды «Ливерпуль» Арне Слот откровенно рассказал о серьезных испытаниях, которые ждут в четвертьфинале Лиги чемпионов. Об этом сообщает Zamin.uz.
Команда, победившая «Галатасарай» со счетом 4:0 и прошедшая в четвертьфинал по сумме двух матчей, Слот отметил игру против клуба «Париж Сен-Жермен» как начальное и сложное препятствие на пути к дальнейшему продвижению в самом престижном турнире европейского футбола. Тренер отметил французскую команду как одну из сильнейших в мире, напомнив, что их выступление в прошлом сезоне соответствовало этому уровню.
По его словам, матч, прошедший на поле в Париже, был очень сложным, а ответная игра «Ливерпуля» на стадионе «Энфилд» показала, насколько сильными могут быть обе команды, играя с энтузиазмом и в высоком темпе. Тренер подчеркнул, что последние стадии Лиги чемпионов проходят именно против таких высококлассных соперников.
Слот воспользовался возможностью похвалить действия команды в матче против «Галатасарая», назвав их идеальным исполнением. По его мнению, хотя результат, конечно, важен, больше всего его порадовал уровень игры, который показали футболисты.
Эта игра напомнила уровень, продемонстрированный ранее против «Париж Сен-Жермена», что должно вселить настоящую уверенность в состав перед следующим этапом. Вспоминая предыдущую встречу с парижским клубом, Слот сказал, что с точки зрения качества футбола это был один из лучших матчей в его тренерской карьере, несмотря на итоговый счет.
Он подчеркнул, что обе команды играли позитивно, старались порадовать зрителей и показали, каким должен быть футбол высочайшего уровня. Парижский клуб в том сезоне не снизил свой уровень и продолжает доказывать, почему он считается одной из самых опасных команд Европы.
Поэтому четвертьфинал требует от «Ливерпуля» почти идеальной игры. Однако крупная победа над «Галатасараем» укрепила уверенность внутри команды.
Слот отметил, что его футболисты продемонстрировали, что могут повторить этот высокий уровень даже на самой большой сцене. Источник: One.uz.