Lion Seltaga mag‘lub bo‘lib Yevropa Ligasidan chiqib ketdi
Yevropa klub futbolidagi eng qiziqarli musobaqalardan biri bo‘lgan UEFA Yevropa Ligasining chorak final bosqichiga oid javob uchrashuvlari muxlislar uchun haqiqiy dramalar va kutilmagan natijalarga boy kechdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bir qator kuchli jamoalar musobaqa bilan xayrlashgan bo‘lsa, ba’zi klublar o‘zlarining irodasi va xarakterini namoyish etib, keyingi bosqichga yo‘l oldi. Fransiyadagi uchrashuvda Lion jamoasi o‘z maydonida Selta klubini qabul qildi.
Biroq mezbonlar uchun bahs omadsiz boshlandi, chunki o‘yinning yettinchi daqiqasida jamoa futbolchisi maydondan chetlatilib, Lion kamchilikda qoldi. Shundan so‘ng tashabbus to‘liq mehmonlar qo‘liga o‘tdi.
Ikkinchi bo‘limda Rueda hisobni ochgan bo‘lsa, o‘yin so‘nggi daqiqalarida Yutgla ustunlikni mustahkamladi. Natijada nolga ikki hisobida mag‘lub bo‘lgan Lion musobaqani tark etdi.
Daniyada bo‘lib o‘tgan yana bir dramatik to‘qnashuvda Midtyulland va Nottinghem Forest o‘zaro kuch sinashdi. Ikki o‘yin natijasiga ko‘ra jamoalar g‘olibni aniqlay olmadi va taqdir penaltilar seriyasida hal bo‘ldi.
Bu yerda ingliz klubi aniqroq harakat qilib, uchga nol hisobida ustun kelib, keyingi bosqichga chiqdi. Kechaning eng yirik va ishonchli g‘alabalaridan biri Germaniyada qayd etildi.
Frayburg o‘z maydonida Genkni haqiqiy gollar yomg‘iriga tutdi. Uchrashuv beshga bir hisobida yakunlanib, nemis klubi raqibini hech qanday imkoniyatsiz qoldirdi.
Ginter, Matanovich, Grifo, Suzuki va Eggeshtayn kabi futbolchilar gollar muallifiga aylanib, muxlislarga chiroyli futbol namoyish etdilar. Shu tariqa Yevropa Ligasidagi kurash yanada qizg‘in tus olmoqda.
Ayniqsa kutilmagan natijalar turnir intrigasini yanada oshirib yubordi va endi har bir o‘yin finalga teng bo‘lib, xato qilish esa kechirilmaydi. Manba: One.uz

Лион проиграл Сельте и вылетел из Лиги Европы
Ответные матчи четвертьфинала Лиги Европы УЕФА, одного из самых интересных турниров в европейском клубном футболе, стали настоящими драмами и полны неожиданных результатов для болельщиков. Об этом сообщает Zamin.uz.
Некоторые сильные команды покинули соревнование, в то время как другие продемонстрировали свою волю и характер, пройдя в следующий этап. Во встрече во Франции команда Лиона принимала клуб Сельта.
Однако для хозяев матч начался неудачно, так как на седьмой минуте игрок команды был удалён с поля, и Лион остался в меньшинстве. После этого инициатива полностью перешла к гостям.
Во втором тайме Руэда открыл счёт, а в последние минуты игры Ютгла укрепил преимущество. В результате Лион, проиграв со счётом 0:2, покинул турнир.
В ещё одном драматическом поединке, прошедшем в Дании, Мидтьюлланд и Ноттингем Форест сразились друг с другом. По итогам двух матчей команды не выявили победителя, и судьба решилась в серии пенальти.
Здесь английский клуб действовал точнее, выиграв со счётом 3:0 и вышел в следующий этап. Одна из самых крупных и уверенных побед вечера была зафиксирована в Германии.
Фрайбург устроил настоящий голевой дождь для Генка на своём поле. Встреча завершилась со счётом 5:1, и немецкий клуб оставил соперника без шансов.
Игроки такие как Гинтер, Матанович, Грифо, Судзуки и Эггештайн стали авторами голов и показали болельщикам красивый футбол. Таким образом борьба в Лиге Европы становится всё более напряжённой.
Особенно неожиданные результаты усилили интригу турнира, и теперь каждый матч равен финалу, а ошибка не прощается. Источник: One.uz