Arsenal jamoasining sobiq bosh murabbiyi va dunyoga mashhur mutaxassis Arsen Venger Manchester Siti klubi himoyachisi Abduqodir Husanov haqida o‘zining chuqur fikrlarini bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Uning aytishicha, futbol maydonida ortiqcha harakatlarga berilmay, o‘ziga yuklatilgan asosiy vazifani aniq va xatosiz bajaradigan futbolchilar bosh murabbiylar uchun haqiqiy qimmatlidir. Husanov aynan shunday o‘yinchilardan bo‘lib, u himoyada mustahkamlikni ta’minlashda o‘zini ajoyib ko‘rsatmoqda.
Venger ta’kidlaganidek, Abduqodir Husanov Angliya Premyer-ligasida hozirgi kungacha atigi uch marta raqib tomonidan aldab o‘tilgan. Bu statistika uning maydondagi diqqatini, ehtiyotkorligi va o‘yin tartibini yorqin ko‘rsatib turadi.
U futbolni faqat jismoniy kuch bilan emas, balki zehniy jihatdan ham yuqori darajada tushunib, har bir vaziyatga fokuslanish bilan yondashadi. Shu sababli ham klubdagi murabbiylar uning salohiyatidan va o‘yin uslubidan qoniqish bilan gapiradilar.
Bugun kechqurun, Toshkent vaqti bilan soat besh yarmida Angliya Liga kubogi finali bo‘lib o‘tadi. Ushbu muhim uchrashuvda Manchester Siti jamoasi Arsenalga qarshi kurashadi.
Abduqodir Husanovning asosiy tarkibda maydonga tushishi va uning natijali o‘yini jamoaga katta ustunlik berishi kutilmoqda. Vengerning fikricha, Husanovning jismoniy va taktik jihatdan kuchli tomoni hamda xatosiz harakatlari Siti uchun hal qiluvchi ahamiyatga ega.
Uning shiddatli va diqqatli o‘yini muxlislar hamda mutaxassislarning yuqori baholariga sazovor bo‘lib, bu yosh futbolchining kelajagi uchun katta imkoniyatlarni ochib beradi. Manba: One.uz

Арсен Венгер похвалил Абдукодира Хусановa в защите
Бывший главный тренер команды «Арсенал» и всемирно известный специалист Арсен Венгер выразил свои глубокие мысли о защитнике клуба «Манчестер Сити» Абдукодире Хусанове. Об этом сообщает Zamin.uz.
По его словам, для главных тренеров настоящей ценностью являются футболисты, которые не поддаются излишним эмоциям на поле и точно, без ошибок выполняют возложенные на них основные задачи. Хусанов именно из таких игроков, он прекрасно проявляет себя в обеспечении надежности в защите.
Как отметил Венгер, Абдукодир Хусанов в Премьер-лиге Англии до настоящего времени был обыгран соперником всего три раза. Эта статистика ярко демонстрирует его внимательность, осторожность и игровую дисциплину на поле.
Он понимает футбол не только с физической стороны, но и на высоком ментальном уровне, подходя к каждой ситуации с концентрацией. Именно поэтому тренеры клуба с удовлетворением говорят о его потенциале и стиле игры.
Сегодня вечером, по ташкентскому времени в пять тридцать, состоится финал Кубка Английской лиги. В этом важном матче команда «Манчестер Сити» встретится с «Арсеналом».
Ожидается, что Абдукодир Хусанов выйдет на поле в основном составе, и его результативная игра принесет команде большое преимущество. По мнению Венгера, физическая и тактическая сила Хусанова, а также безошибочные действия имеют решающее значение для «Сити».
Его стремительная и внимательная игра заслужила высокие оценки болельщиков и специалистов, открывая большие возможности для будущего этого молодого футболиста. Источник: One.uz