Tarix yaratgan qahramonlar: futbolchilarimizga Prezident sovg‘asi tayyor!
O‘zbekiston milliy terma jamoasi o‘z tarixida birinchi marta jahon chempionatiga chiqish orzusini amalga oshirib, mamlakat sharafini dunyo sahnasida himoya qilish imkoniyatini qo‘lga kiritdi. Birlashgan Arab Amirliklarida bo‘lib o‘tgan hal qiluvchi bahsda olingan durang natija yurtimizning barcha go‘shalarida katta shodiyona bilan nishonlanmoqda.
Mamlakatimiz milliy jamoasi o‘zining tarixiy muvaffaqiyatidan so‘ng Birlashgan Arab Amirliklaridan poytaxt Toshkentga qaytmoqda. Milliy jamoa a’zolarini kutib olish uchun minglab yurtdoshlarimiz poytaxt ko‘chalarida hayratomuz marosimga tayyorgarlik ko‘rishmoqda. Bu haqda Prezident matbuot kotibi Sherzod Asadov rasmiy ma’lumot berdi.
Uning xabar qilishicha, milliy jamoaning butun a’zolari sharafiga o‘tkaziladigan tantanali marosimda davlat rahbari nomidan maxsus sovg‘alar tayyorlangan. Ushbu qimmatbaho sovg‘a BYD rusumidagi avtomobillardir. Bu kabi e’tibor va rag‘bat futbolchilarimizga ko‘rsatilgan yuksak ishonch va minnatdorlikning timsolidir.
Shu bilan birga, O‘zbekiston milliy terma jamoasi murabbiylari, futbolchilari va O‘zbekiston futbol assotsiatsiyasi xodimlari o‘zlarining katta jasorat va mehnatlari uchun davlatning nufuzli mukofotlari bilan ham taqdirlanadi. Ular davlat va xalq tomonidan munosib ravishda rag‘batlantiriladi.
Futbolchilarimizning ushbu tarixiy g‘alabasi mamlakatimizning sport sohasidagi eng muhim yutuqlardan biri sifatida oltin harflar bilan yoziladi. Ular yaratgan ushbu muvaffaqiyat yurt yoshlariga ham katta namuna bo‘lib, yangi avlod sportchilarning yuksak maqsadlar qo‘yib, shu yo‘lda mardonavor harakat qilishga ilhomlantiradi.
Barcha yurtdoshlarimiz futbolchilarimizni poytaxtimiz ko‘chalarida katta shodu-xurramlik bilan kutib olishni sabrsizlik bilan kutishmoqda. Ushbu tarixiy kunda butun O‘zbekiston birlashib, milliy jamoamizning ulkan g‘alabasini keng nishonlashga tayyor turibdi!

Герои, создавшие историю: нашим футболистам подарок от Президента готов!
Национальная сборная Узбекистана впервые в своей истории осуществила мечту о выходе на чемпионат мира и получила возможность защищать честь страны на мировой арене. Ничейный результат в решающем матче, который прошел в Объединенных Арабских Эмиратах, отмечается с большой радостью во всех уголках нашей страны.
После своей исторической победы национальная команда возвращается из Объединенных Арабских Эмиратов в столицу Ташкент. Тысячи наших соотечественников готовятся к удивительной церемонии встречи членов национальной команды на улицах столицы. Об этом сообщил пресс-секретарь Президента Шерзод Асадов.
По его словам, к торжественной церемонии в честь всех членов национальной команды подготовлены специальные подарки от имени главы государства. Эти ценные подарки — автомобили марки BYD. Такое внимание и поощрение является символом высокой доверия и благодарности к нашим футболистам.
Кроме того, тренеры, футболисты национальной сборной Узбекистана и сотрудники Федерации футбола Узбекистана будут награждены престижными государственными наградами за их большую смелость и труд. Они будут достойно поощрены государством и народом.
Эта историческая победа наших футболистов будет записана золотыми буквами как одно из самых значительных достижений в спорте нашей страны. Успех, который они создали, станет большим примером для молодежи страны и вдохновит новое поколение спортсменов ставить высокие цели и смело двигаться к ним.
Все наши соотечественники с нетерпением ждут встречи с нашими футболистами на улицах столицы с большой радостью и весельем. В этот исторический день весь Узбекистан объединяется и готов широко отпраздновать грандиозную победу нашей национальной команды!