Yarimhimoyachi Edersonning yozgi transferi haqida xabarlar tobora dolzarb bo‘lmoqda. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Ispaniyaning “Atletiko Madrid” klubi braziliyalik 26 yoshli futbolchini qishki transfer oynasida ham sotib olishni rejalashtirgan edi. Biroq, faqat nigeriyalik hujumchi Ademola Lukman bo‘yicha kelishuvga erishilgan.
Insayder Fabritsio Romano ma’lumotlariga ko‘ra, “Atletiko” va Ederson yozgi transfer hamda shaxsiy shartnoma shartlari bo‘yicha prinsipial kelishuvga erishgan. Yarimhimoyachining “Atalanta” bilan amaldagi shartnomasi 2027 yil yozigacha amal qiladi.
O‘tgan hafta Italiya va Ispaniya klublari futbolchining transfer qiymatini muhokama qilgan va ikki tomon o‘rtasidagi munosabatlar yaxshi darajada saqlangan. Transfer qiymati taxminan 35-40 million yevro atrofida bo‘lishi mumkin.
“Atletiko” bu kelishuvni 2026 yilgi Jahon chempionati boshlanishidan oldin yakunlashni maqsad qilgan. Joriy mavsumda Ederson A Seriyada 23 ta o‘yinda maydonga tushib, 1 ta gol urgan va 1 marta sariq kartochka olgan.
Bu uning maydondagi samaradorligini ko‘rsatadi. Shu tariqa, Edersonning “Atletiko Madrid”ga o‘tishi yaqin kelajakda rasmiylashishi kutilmoqda.

пасмурно ветер 4 м/с, СЗ
Новости о летнем трансфере полузащитника Эдерсона становятся все более актуальными. Об этом сообщает Zamin.uz.
Испанский клуб «Атлетико Мадрид» планировал приобрести 26-летнего бразильского футболиста также в зимнее трансферное окно. Однако было достигнуто соглашение только по нигерийскому нападающему Адемоле Лукману.
По данным инсайдера Фабрицио Романо, «Атлетико» и Эдерсон достигли принципиального соглашения по летнему трансферу и условиям личного контракта. Действующий контракт полузащитника с «Аталантой» действует до лета 2027 года.
На прошлой неделе итальянские и испанские клубы обсуждали стоимость трансфера игрока, и отношения между сторонами остались на хорошем уровне. Стоимость трансфера может составить около 35-40 миллионов евро.
«Атлетико» планирует завершить это соглашение до начала чемпионата мира 2026 года. В текущем сезоне Эдерсон провел 23 матча в Серии А, забил 1 гол и получил 1 желтую карточку.
Это показывает его эффективность на поле. Таким образом, переход Эдерсона в «Атлетико Мадрид» ожидается в ближайшем будущем.