«Real Madrid» safarda «Sevilya» ustidan muhim g'alabaga erishdi
Ispaniya chempionatining navbatdagi turida Madridning Real jamoasi safarda Sevilya ustidan muhim g'alabaga erishdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Shiddatli kechgan uchrashuv 1:0 hisobida poytaxtliklar foydasiga hal bo'ldi. O'yindagi yagona gol uchrashuvning 15-daqiqasida braziliyalik hujumchi Vinisius Junior tomonidan kiritildi.
Ushbu muvaffaqiyatli zarba futbolchining joriy mavsumdagi 22-goli sifatida qayd etildi va jamoasiga qimmatli uch ochkoni taqdim etdi. Mazkur uchrashuv tafsilotlari haqida Goal.com nashri xabar bermoqda.
O'yin boshlanishidan avval barcha futbol ishqibozlarining e'tibori Kilian Mbappening asosiy tarkibga qaytishiga qaratilgan edi. Biroq fransiyalik hujumchi kutilgan o'yinni namoyish eta olmadi.
Statistik ma'lumotlarga ko'ra, u raqib darvozasi tomon besh marotaba zarba yo'llagan bo'lsa-da, ularning birortasi aniq chiqmadi. Shuningdek, Mbappe o'yin davomida o'n besh marta to'pni yo'qotdi va aksariyat yakkakurashlarda raqiblariga imkoniyatni boy berdi.
Uchrashuvning bahsli vaziyatlaridan biri aynan gol urilgan daqiqalarda sodir bo'ldi. Mbappening himoyachiga nisbatan harakati qo'pollik sifatida baholanishi mumkin bo'lsa-da, hakamlar o'yin qoidasi buzilmagan deb topishdi va golni hisobga olishdi.
Ikkinchi bo'limda Mbappe raqib darvozabonini aldab o'tib, to'pni darvozaga kiritishga muvaffaq bo'ldi, biroq hakamlar o'yindan tashqari holat tufayli bu golni bekor qilishdi. O'yinning yakuniy qismida Sevilya futbolchilari hisobni tenglashtirish maqsadida keskin hujumlar uyushtirishdi.
Bunday vaziyatlarda Real Madrid darvozaboni Tibo Kurtua o'z mahoratini ko'rsatib, jamoasini muqarrar gollardan saqlab qoldi. Ayniqsa, uchrashuv oxirida Kike Salas tomonidan yo'llangan xavfli zarbani qaytarishi madridliklarning safardan g'alaba bilan qaytishini ta'minladi.

«Реал Мадрид» в гостях одержал важную победу над «Севильей»
В следующем туре чемпионата Испании мадридский Реал одержал важную выездную победу над Севильей. Об этом сообщил Zamin.uz.
Напряжённый матч завершился со счётом 1:0 в пользу столичного клуба. Единственный гол в игре был забит на 15-й минуте бразильским нападающим Винисиусом Жуниором.
Этот успешный удар был записан как 22-й гол футболиста в текущем сезоне и принёс команде три важных очка. Подробности матча сообщает издание Goal.com.
Перед началом игры внимание всех футбольных фанатов было приковано к возвращению Килиана Мбаппе в основной состав. Однако французский нападающий не смог показать ожидаемую игру.
Согласно статистическим данным, несмотря на то, что он нанёс пять ударов по воротам соперника, ни один из них не пришёлся в цель. Кроме того, Мбаппе в течение матча 15 раз терял мяч и в большинстве единоборств создавал возможности для своих соперников.
Одной из спорных ситуаций матча стал момент, когда был забит гол. Действие Мбаппе относительно защитника могло быть расценено как фол, но судьи посчитали, что правила игры не были нарушены, и гол был засчитан.
Во втором тайме Мбаппе обманул вратаря соперника и смог направить мяч в ворота, но судьи отменили этот гол из-за положения вне игры. В финальной части матча игроки Севильи пытались сравнять счёт, проводя быстрые атаки.
В этих условиях вратарь Реала Тибо Куртуа продемонстрировал своё мастерство, уберегая команду от пропущенных голов. В частности, его отражение опасного удара, нанесённого Кике Саласом в конце матча, обеспечил мадридцам победу на выезде.