Fransiya terma jamoasining yetakchi yulduzi Kilian Mbappe Millatlar ligasi yarim finalida Ispaniyaga qarshi kechgan dramatik to‘qnashuvdan so‘ng o‘z jamoadoshi — Rayan Sherki haqida katta tahsin bilan fikr bildirdi.
Ma’lumki, ushbu uchrashuvda Sherki mahoratli zarba bilan gol urgan bo‘lsa-da, fransuzlar nafas to‘xtatadigan o‘yinda 4:5 hisobida mag‘lubiyatga uchrashdi. Shunga qaramay, Mbappe yosh yarim himoyachining o‘yini va kelajagiga ishonch bildirdi:
“Men hech qachon uning iqtidoriga shubha qilmaganman. Rayan terma jamoa uchun muhim o‘rin tutadi va bunaqa o‘yinlar orqali yanada ochiladi. Uning qobiliyati ko‘zga yaqqol tashlanadi,” — dedi Mbappe.
Sherkining bir qarashda ko‘zga tashlanadigan texnik mahorat va tezkor qaror qabul qilish qobiliyati futbol muhitida ko‘plab mutaxassislar tomonidan yuqori baholanmoqda. Ayniqsa, uning yosh bo‘lishi, shiddat bilan o‘sib kelayotganini e’tiborga olsak, u yaqin kelajakda elita darajasidagi yulduzga aylanishi ehtimoldan yiroq emas.
Aytish joizki, Rayan Sherki hozirda "Manchester Siti" klubining asosiy transfer maqsadlaridan biri sifatida qaralmoqda. Katta ehtimol bilan u jamoani erkin agent sifatida tark etgan Kevin de Bryuynening o‘rnini to‘ldirishi mumkin. Biroq, shu paytgacha "shaharliklar" va "Lion" rahbariyati o‘rtasida transfer summasi borasida kelishuvga erishilmagan.
Gvardiola boshchiligidagi “Siti” jamoasi hujumkor yarim himoyachiga ehtiyoj sezayotgani sir emas. Agar kelishuv amalga oshsa, Sherki uchun bu ulkan tramplinga aylanadi va uning nomini yanada keng maydonlarga olib chiqadi.
Zamin.uz tahririyati Sherkining transferi va Mbappe qo‘llab-quvvatlovi uning faoliyatida qanday ta’sir ko‘rsatishini diqqat bilan kuzatishda davom etadi. Fransiya termasi va Yevropa grandlari safidagi yosh yulduzlar esa kelajak futbolining asosiy qahramonlariga aylanmoqda.

Mbappe: В таланте Шерки нет никаких сомнений!
Ведущий звезда сборной Франции Килиан Мбаппе после драматического столкновения с Испанией в полуфинале Лиги наций высказал большую похвалу своему товарищу по команде — Райану Шерки.
Известно, что в этом матче Шерки забил гол мастерским ударом, однако французы потерпели поражение со счетом 4:5 в захватывающей игре. Тем не менее, Мбаппе выразил уверенность в игре и будущем молодого полузащитника:
“Я никогда не сомневался в его таланте. Райан занимает важное место в сборной и раскрывается через такие игры. Его способности явно бросаются в глаза,” — сказал Мбаппе.
Техническое мастерство Шерки и способность быстро принимать решения высоко оцениваются многими специалистами в футбольной среде. Особенно учитывая его молодость, не исключено, что он станет звездой элитного уровня в ближайшем будущем.
Стоит отметить, что Райан Шерки в настоящее время рассматривается как одна из основных трансферных целей клуба "Манчестер Сити". С большой вероятностью он может занять место Кевина де Брейне, который покинул команду в качестве свободного агента. Однако до сих пор не достигнуто соглашение о сумме трансфера между "горожанами" и руководством "Лиона".
Не секрет, что команда "Сити" под руководством Гвардиолы нуждается в атакующем полузащитнике. Если соглашение будет достигнуто, это станет огромным трамплином для Шерки и выведет его имя на более широкие горизонты.
Редакция Zamin.uz продолжает внимательно следить за тем, как трансфер Шерки и поддержка Мбаппе повлияют на его карьеру. Молодые звезды сборной Франции и европейских грандов становятся главными героями футбола будущего.