"Bunyodkor"da o‘zgarish: Islom Inomov klubni rasman tark etdi
Toshkentning “Bunyodkor” futbol klubida yana bir muhim o‘zgarish ro‘y berdi. Klub matbuot xizmati tarqatgan rasmiy bayonotga ko‘ra, Islom Inomov jamoa boshqaruvidagi sport direktori lavozimidan ketgani ma’lum qilindi.
Islom Inomov “Bunyodkor”da 2023 yil mavsumining ikkinchi yarmida sport direktori sifatida ish boshlagan edi. Bu vaqt mobaynida u jamoaning sport rivojiga o‘z hissasini qo‘shib, yangi loyihalar va transfer siyosatida faol ishtirok etgani qayd etilmoqda.
Klub va Islom Nurmuhammadovich o‘zaro kelishuv asosida amaldagi shartnomani bekor qilishga qaror qilishdi. “Bunyodkor” rahbariyati o‘zining rasmiy bayonotida Islom Inomovga jamoadagi faoliyati uchun chuqur minnatdorlik bildirib, kelgusidagi mehnat yo‘lida muvaffaqiyat va omad tiladi.
Islom Inomov “Bunyodkor” klubining zamonaviy boshqaruv tizimini shakllantirishda, yosh futbolchilarni kashf etish va rivojlantirishda katta mehnat qilgan mutaxassis sifatida yodda qoladi. Klub ishqibozlari esa bu yangilikni kutilmagan holda qabul qilishdi. Yangi sport direktorining kim bo‘lishi hozircha ma’lum emas.
Bunday o‘zgarishlar “Bunyodkor” oldiga qo‘yilgan yangi maqsadlar va katta rejalar bilan bog‘liq ekanligi shubhasiz. Klub rahbariyati tez orada yangi sport direktorini tayinlash orqali jamoaning rivojini yanada yuqori bosqichga ko‘tarishga intiladi.

"Бунёдкор"да изменения: Ислам Иномов клуб официально покинул
В футбольном клубе Ташкента "Бунёдкор" произошли еще одни важные изменения. Согласно официальному заявлению, распространенному пресс-службой клуба, Ислам Иномов покинул должность спортивного директора команды.
Ислам Иномов начал работать в "Бунёдкоре" в качестве спортивного директора во второй половине сезона 2023 года. За это время он внес свой вклад в спортивное развитие команды, активно участвуя в новых проектах и трансферной политике.
Клуб и Ислам Нурмухаммадович решили прекратить действующий контракт на основе взаимного соглашения. Руководство "Бунёдкора" в своем официальном заявлении выразило глубокую благодарность Исламу Иномову за его деятельность в команде и пожелало успехов и удачи в будущем.
Ислам Иномов останется в памяти как специалист, который много трудился над формированием современной системы управления клубом, открытием и развитием молодых футболистов. Фанаты клуба восприняли эту новость неожиданно. Кто станет новым спортивным директором, пока неизвестно.
Безусловно, такие изменения связаны с новыми целями и большими планами, поставленными перед "Бунёдкором". Руководство клуба стремится поднять развитие команды на новый уровень, вскоре назначив нового спортивного директора.