Milanning "Inter" klubi yarim himoyachisi Genrix Mxitaryan faoliyatining keyingi bosqichlari haqida o‘z rejalarini ma’lum qildi. Bu haqida www.euro-football.ru xabar berdi.
Yanvar oyida 36 yoshga to‘lgan arman futbolchisi hozircha karyerasini yakunlashni rejalashtirmayapti. U o‘zining eng charchatuvchi mavsumini o‘tkazayotganini ta’kidladi va qancha vaqt o‘ynashini aniq bilmasligini bildirdi.
Genrix Mxitaryan "Inter" uni jamoadan chiqarib yubormasa, faoliyatini davom ettirishni istashini aytdi. U karyerasini erta yakunlashni xohlamasligini, shuningdek, darajani pasaytirishni ham istamasligini ta’kidladi.
Shu sababli, "Inter"dan keyin faoliyatini to‘xtatishini o‘ylamoqda. Hozirgi vaqtda "Neradzurri" bilan tuzilgan shartnomasi kelasi yil yozigacha amal qiladi.
Mxitaryan o‘zining futbolchilik faoliyatini juda jiddiy qabul qiladi va hali ham yuqori darajada o‘ynashga intilmoqda. U kelajakda ham kuchli darajada maydonga qaytishni istaydi va o‘zini sinovdan o‘tkazishda davom etishni rejalashtirmoqda.
Futbolchi o‘z tajribasi va bilimlarini yosh avlodga o‘rgatishni ham istaydi va shuning uchun hali faoliyatini yakunlashni tez qilmadi.

Мхитарян заявил, что хочет завершить карьеру в "Интере"
Полузащитник миланского "Интера" Генрих Мхитарян сообщил о своих планах на следующие этапы карьеры. Об этом сообщает www.euro-football.ru.
В январе армянскому футболисту исполнится 36 лет, и он пока не планирует завершать карьеру. Он отметил, что проводит самый утомительный сезон и не знает, сколько времени еще будет играть.
Генрих Мхитарян сказал, что хочет продолжать карьеру, если "Интер" не исключит его из команды. Он подчеркнул, что не хочет завершать карьеру слишком рано, а также не хочет снижать уровень игры.
По этой причине он думает о завершении карьеры после "Интера". В настоящее время его контракт с "Нерадзурри" действует до следующего лета.
Мхитарян очень серьезно относится к своей футбольной карьере и все еще стремится играть на высоком уровне. Он хочет вернуться на поле в сильной форме в будущем и планирует продолжать испытывать себя.
Футболист также хочет передать свой опыт и знания молодому поколению, и поэтому пока не спешит завершать карьеру.