Atletiko Kardozo transferini rasman tasdiqladi
Manbaga ko‘ra, tomonlar 23 yoshli amerikalik futbolchining transferi bo‘yicha to‘liq kelishuvga erishgan. Transfer qiymati 30 million yevrodan oshadi.
Kardozo bilan besh yillik shartnoma imzolanadi. Bugun esa oxirgi tafsilotlar muhokama qilinib, rasmiy e’lon qilinishi kutilmoqda.
Shundan so‘ng futbolchi yangi jamoasiga qo‘shiladi.
Jonni Kardozo 2024 yil yanvar oyida «Internasional» klubidan «Betis»ga 6 million yevro evaziga o‘tgan edi. O‘shandan beri u 65 o‘yin o‘tkazib, 5 ta gol urdi va 3 ta golga uzatma berdi.
Uning ishonchli o‘yin uslubi va maydondagi samaradorligi «Atletiko» uchun katta ahamiyatga ega bo‘ladi. Kardozo yangi jamoasida o‘z o‘rnini tezda topib, katta muvaffaqiyatlarga erishishi kutilmoqda.

Атлетико Кардозо трансферу официально подтвердил
Основной полузащитник команды «Бетис» Джонни Кардозо продолжит свою карьеру в клубе «Атлетико» Мадрид. Об этом сообщает www.euro-football.ru.
Об этом сообщил известный футбольный инсайдер Фабрицио Романо. По информации источника, стороны достигли полного соглашения по трансферу 23-летнего американского футболиста. Стоимость трансфера составит более 30 миллионов евро.
С Кардозо будет подписан пятилетний контракт. Сегодня ожидается обсуждение последних деталей и официальное объявление.
После этого футболист присоединится к своей новой команде. Джонни Кардозо перешел из клуба «Интернасьонал» в «Бетис» в январе 2024 года за 6 миллионов евро. С тех пор он провел 65 матчей, забил 5 голов и отдал 3 голевые передачи.
Его надежный стиль игры и эффективность на поле будут иметь большое значение для «Атлетико». Ожидается, что Кардозо быстро найдет свое место в новой команде и добьется больших успехов.