Arsenal Moskerani transfer qilish uchun muzokaralar olib bormoqda
Londonning Arsenal klubi Valensiyaning markaziy himoyachisi Kristian Moskera bilan transfer bo‘yicha muzokaralar olib bormoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Futbol bo‘yicha taniqli insayder Fabrizio Romano xabariga ko‘ra, 20 yoshli ispaniyalik futbolchi ingliz klubiga o‘tishga dastlabki roziligini bildirgan. Manbalar ma’lumotiga ko‘ra, tomonlar hozircha muzokaralarning dastlabki bosqichida turibdi.
Shuningdek, Parijning PSJ klubi ham Moskera bilan qiziqish bildirgan, ammo hozirda futbolchi uchun asosiy variant Arsenal hisoblanmoqda. O‘tgan mavsumda Kristian Moskera barcha musobaqalarda Valensiya safida 41 o‘yinda maydonga tushib, bitta gol urgan. Uning ispaniyalik klub bilan amaldagi shartnomasi 2026-yil 30-iyungacha tuzilgan.
Transfermarkt ma’lumotlariga ko‘ra, futbolchining bozor qiymati taxminan 30 million yevroni tashkil etadi. Arsenal klubi Moskera bilan kelishuvga erishishi bilan markaziy himoyachilar safini kuchaytirmoqchi.
Klub rahbariyati yosh va salohiyatli futbolchilarga e’tibor berib, kelajak uchun jamoani mustahkamlashni maqsad qilgan.

Арсенал ведет переговоры о трансфере Москера
Лондонский клуб Арсенал ведет переговоры о трансфере центрального защитника Валенсии Кристиана Москера. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По информации известного футбольного инсайдера Фабрицио Романо, 20-летний испанский футболист дал предварительное согласие на переход в английский клуб. По данным источников, стороны пока находятся на начальной стадии переговоров.
Также Парижский ПСЖ проявил интерес к Москере, однако в настоящее время основным вариантом для футболиста считается Арсенал. В прошлом сезоне Кристиан Москера провел 41 матч за Валенсию во всех турнирах и забил один гол. Его действующий контракт с испанским клубом заключен до 30 июня 2026 года.
Согласно данным Transfermarkt, рыночная стоимость футболиста составляет примерно 30 миллионов евро. Клуб Арсенал намерен усилить линию центральных защитников, если достигнет соглашения с Москера.
Руководство клуба ставит целью укрепление команды на будущее, обращая внимание на молодых и перспективных футболистов.