Radimov: Kordobaga Batrakov va Moises raqobat qilishi mumkin
Sobiq «Zenit» futbolchisi Vladislav Radimov Rossiya chempionatining o'tgan mavsumidagi eng yaxshi futbolchi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Mutaxassisning fikriga ko'ra, Jon Kordoba mavsumning eng yaxshi hujumchisi hisoblanadi, lekin mavsumning eng yaxshi futbolchisi unvoni uchun boshqalar bilan bahslashishi mumkin edi. Masalan, Yusup Batrakov, u eng yaxshi yosh futbolchi mukofotiga sazovor bo‘ldi.
Shuningdek, Moyzes ham raqobatlashishi mumkin edi, ammo u eng yaxshi himoyachi sifatida taqdirlandi. Rossiya chempionati 2024/25 mavsumida Kordoba 25 o‘yinda 12 ta gol urdi va 7 ta samarali uzatmaga muallif bo‘ldi.
Eng yaxshi to‘purar esa «Spartak»dan Manfred Ugalde bo‘lib, u 17 ta gol bilan mavsumni yakunladi. Shu bilan birga, Radimovning fikricha, eng yaxshi futbolchi tanlovida ko‘plab yosh va iste’dodli o‘yinchilar ishtirok etgan.
Bu mavsum Rossiya futboli uchun ko‘plab yangi yulduzlar yuzaga chiqdi va jamoalar orasidagi raqobat juda qizg‘in kechdi. Radimov o‘z mulohazalarida futbolchilarning shaxsiy yutuqlari bilan birga, jamoaning umumiy o‘yin sifati ham muhimligini ta’kidlagan.
Shunday qilib, Jon Kordoba o‘zining barqaror o‘yin ko‘rsatkichi bilan ajralib turdi va mavsumning eng yaxshi hujumchisi sifatida e’tirof etildi.

Радимов: Корабога Батраков и Моисес могут конкурировать
Бывший футболист «Зенита» Владислав Радимов высказал мнение о лучшем футболисте прошедшего сезона Российского чемпионата. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По мнению специалиста, Джон Кордоба является лучшим нападающим сезона, но он мог бы поспорить за титул лучшего футболиста с другими. Например, Юсуп Батраков, который стал обладателем приза лучшему молодому футболисту.
Также Мойзес мог бы конкурировать, но он был награжден как лучший защитник. В сезоне 2024/25 Кордоба забил 12 голов и сделал 7 результативных передач в 25 матчах.
Лучшим бомбардиром стал Манфред Угальде из «Спартака», который завершил сезон с 17 голами. При этом, по мнению Радимова, в выборе лучшего футболиста участвовало много молодых и талантливых игроков.
В этом сезоне в российском футболе появилось много новых звезд, и конкуренция между командами была очень напряженной. Радимов в своих размышлениях подчеркнул, что наряду с личными достижениями футболистов, важна и общая игра команды.
Таким образом, Джон Кордоба выделился своей стабильной игрой и был признан лучшим нападающим сезона.