Radimov: Dzyuba hali ham yuqori darajada o‘ynay oladi
O‘tgan yillarda taniqli futbolchi Vladislav Radimov Artëm Dzyuba haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Yoz boshida hujumchi «Akron» jamoasi bilan shartnomasini yana bir mavsumga uzaytirdi. Radimovning so‘zlariga ko‘ra, Dzyuba o‘z yoshi uchun juda yaxshi natijalarni ko‘rsatmoqda.
U har doim o‘zini barcha maydonlarda isbotlab kelmoqda. Hozircha jamoamiz yana Yevrokuboklarga qaytmaguncha, Dzyuba tinch holda futbol o‘ynashda davom etishi mumkin. O‘tgan mavsum davomida Artëm Dzyuba ikkita yirik rekord o‘rnatdi.
U Rossiya futboli tarixidagi eng yaxshi to‘purar bo‘ldi va terma jamoa tarixidagi eng ko‘p gol urgan futbolchiga aylandi. Hozircha uning hisobida 240 ta gol bor, shuningdek, terma jamoa uchun 31 ta gol muallifi hisoblanadi. Dzyuba «Akron» jamoasida o‘tgan kuzdan beri faoliyat yuritib kelmoqda.
U avgust oyida 37 yoshni qarshilaydi. Bu esa uning uzoq yillar davomida yuqori darajada o‘ynash qobiliyatining dalilidir.
Uning tajribasi va mahorati jamoaga katta yordam bermoqda. Futbolchi hali ham o‘zining eng yaxshi o‘yinini namoyish qilishga qodir.

Радимов: Дзюба все еще может играть на высоком уровне
В последние годы известный футболист Владислав Радимов высказал свое мнение о Артеме Дзюбе. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В начале лета нападающий продлил контракт с командой «Акрон» еще на один сезон. По словам Радимова, Дзюба показывает очень хорошие результаты для своего возраста.
Он всегда доказывает себя на всех полях. Пока наша команда не вернется в еврокубки, Дзюба может спокойно продолжать играть в футбол. В прошлом сезоне Артем Дзюба установил два крупных рекорда.
Он стал лучшим бомбардиром в истории российского футбола и футболистом, забившим больше всего голов за сборную. На данный момент на его счету 240 голов, а также он является автором 31 гола для сборной. Дзюба выступает за команду «Акрон» с прошлого осени.
В августе ему исполнится 37 лет. Это подтверждает его способность играть на высоком уровне на протяжении многих лет.
Его опыт и мастерство приносят команде большую пользу. Футболист все еще способен продемонстрировать свою лучшую игру.