Federiko Gatti «Yuventus» bilan shartnoma uzaytirdi
«Yuventus» jamoasining markaziy himoyachisi Federiko Gatti klub bilan shartnoma muddatini uzaytiradi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Tomonlar kelishuv shartlarini to‘liq muhokama qilib, hujjatlarni imzolashni yakunladilar. Insider Nikolo Skira ma’lumotlariga ko‘ra, yangi shartnoma 2030 yil o‘rtalarigacha amal qiladi va yana bir yilga uzaytirish imkoniyatini o‘z ichiga oladi.
Tez orada klub rasmiy bayonot bilan chiqadi. O‘tgan seshanba kuni Igor Tudor boshqaruvidagi jamoa Klub jahon chempionati 1/8 final bosqichida Madridning «Real» jamoasiga 0:1 hisobida mag‘lub bo‘ldi. Federiko Gatti o‘yinga 86-daqiqada maydonga tushdi.
So‘nggi Italiya chempionatida «biankoneri» jamoasi to‘rtinchi o‘rinni egalladi. Bu kelishuv jamoaning kelajakdagi rejalari va himoya chizig‘ini mustahkamlashga qaratilgan muhim qadam hisoblanadi.
Federiko Gattining klub bilan hamkorligi yana bir necha yil davom etishi «Yuventus» uchun ijobiy yangilikdir.

Федерико Гатти продлил контракт с «Ювентусом»
Центральный защитник команды «Ювентус» Федерико Гатти продлит срок контракта с клубом. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Стороны полностью обсудили условия соглашения и завершили подписание документов. По данным инсайдера Николо Скиры, новый контракт будет действовать до середины 2030 года и включает возможность продления еще на один год.
Скоро клуб выпустит официальное заявление. В прошлый вторник команда под руководством Игоря Тудора проиграла мадридскому «Реалу» со счетом 0:1 в 1/8 финала клубного чемпионата мира. Федерико Гатти вышел на поле на 86-й минуте.
В последнем чемпионате Италии «бианконери» заняли четвертое место. Это соглашение является важным шагом, направленным на укрепление будущих планов команды и защитной линии.
Сотрудничество Федерико Гатти с клубом продлится еще несколько лет, что является положительной новостью для «Ювентуса».