Natxo: Kislyakning kelajagi yorqin va umidli
Unga ko‘ra, Kislyakning kelajagi porloq va u katta imkoniyatlarga ega futbolchi. Natxo bugungi kunda CSKA tarkibida juda ko‘plab iste’dodli va yosh futbolchilar borligini ta’kidladi.
Shu bilan birga, ushbu futbolchilarga kuchayish va mustahkamlanish uchun biroz vaqt kerakligini aytdi. Hozirda Natxo "Partizan" jamoasida to‘p surmoqda. 1 iyul kuni CSKA jamoasi do‘stlik uchrashuvida serb klubi ustidan 3:1 hisobida g‘alaba qozondi.
O‘tgan mavsumda 19 yoshli Kislyak Rossiya chempionati va kubogi bahslarida jami 33 o‘yinda maydonga tushdi, to‘rtta gol urdi va bitta assistni amalga oshirdi. Natxo so‘zlariga ko‘ra, bu yosh futbolchilar uchun hali ko‘p mehnat qilish va tajriba orttirish muhim. Ular asta-sekin kuchayib, jamoaning asosiy o‘yinchilariga aylanishlari mumkin.
CSKA jamoasida yoshlar bilan birga jiddiy raqobat mavjud bo‘lib, bu futbolchilarning rivojlanishiga yordam beradi. Natxo professional maydonda o‘zini sinab ko‘rayotgan bu iste’dodlarni qo‘llab-quvvatlash zarurligini ta’kidladi.

Натхо: Будущее Кисляка яркое и многообещающее
Бывший игрок московского ЦСКА Бибрас Натхо высказал свои мысли о полузащитнике команды "армейцев" Матвее Кисляке. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, будущее Кисляка светлое, и он является футболистом с большими возможностями. Натхо отметил, что в составе ЦСКА в настоящее время много талантливых и молодых футболистов.
В то же время он сказал, что этим футболистам нужно немного времени для укрепления и развития. В настоящее время Натхо выступает за команду "Партизан". 1 июля команда ЦСКА одержала победу над сербским клубом со счетом 3:1 в товарищеском матче.
В прошлом сезоне 19-летний Кисляк провел в общей сложности 33 матча в чемпионате и кубке России, забил четыре гола и сделал один ассист. По словам Натхо, для этих молодых футболистов важно продолжать много работать и накапливать опыт. Они могут постепенно укрепляться и становиться основными игроками команды.
В команде ЦСКА существует серьезная конкуренция среди молодежи, что помогает развитию этих футболистов. Натхо подчеркнул необходимость поддержки этих талантов, которые пробуют себя на профессиональном уровне.