Advokat: Torpedo jamoasi RPLdan chiqarilmaydi
Advokat Andrey Aleshkin, «Torpedo» jamoasining hamsohibi Leonid Sobolev manfaatlarini himoya qiluvchi, «avtozavodchilar» jamoasini Rossiya Premer Ligasi (RPL)dan chiqarish mumkinligi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Sobolev ilgari sudyaga pora berishga urinishda hibsga olingani eslatiladi. Advokatning aytishicha, jamoani RPLdan chiqarishga hech qanday asos yo‘q va bunday qaror qabul qilinishi mumkin emas.
U buni Rossiya Futbol Ittifoqining funksiyalariga mutlaqo mos kelmaydigan harakat deb baholadi. Oldinroq ommaviy axborot vositalarida «Torpedo» jamoasi Rossiya Premer Ligasidan chiqarilishi mumkinligi haqida xabarlar tarqalgani ma’lum bo‘lgan edi.
Jamoa esa o‘tgan mavsum yakunida Melbet Birinchi Ligasi musobaqasida ikkinchi o‘rinni egallab, elit divizionga qaytgani alohida ta’kidlandi. Shu bilan birga, «Torpedo» jamoasi o‘z tarixiy an’analariga sodiq qolib, ushbu murakkab vaziyatda ham sportdagi obro‘sini saqlab qolishga intilmoqda.
Hozirda masalani rasmiy organlar ko‘rib chiqmoqda va natijalari yaqin kunlarda ma’lum bo‘lishi kutilyapti. Futbol ixlosmandlari va mutaxassislar vaziyatni diqqat bilan kuzatmoqda.

Адвокат: Команда Торпедо не будет исключена из РПЛ
Адвокат Андрей Алешкин, представляющий интересы совладельца команды «Торпедо» Леонида Соболева, высказал мнение о возможности исключения «автозаводцев» из Российской Премьер-Лиги (РПЛ). Об этом сообщает Euro-football.ru.
Напоминается, что Соболев ранее был задержан за попытку подкупа судьи. По словам адвоката, нет никаких оснований для исключения команды из РПЛ, и такое решение не может быть принято.
Он оценил это как действие, совершенно не соответствующее функциям Российского Футбольного Союза. Ранее в СМИ появлялись сообщения о возможном исключении команды «Торпедо» из Российской Премьер-Лиги.
Команда, в свою очередь, подчеркнула, что по итогам прошлого сезона заняла второе место в турнире Мелбет Первой Лиги и вернулась в элитный дивизион. При этом команда «Торпедо» стремится сохранить свою репутацию в спорте, оставаясь верной своим историческим традициям, даже в этой сложной ситуации.
В настоящее время вопрос рассматривается официальными органами, и результаты ожидаются в ближайшие дни. Футбольные болельщики и специалисты внимательно следят за ситуацией.