Torpedo jamoasi poraxo‘rlikda ayblanmoqda, qaror kechikmoqda
Torpedo jamoasining hamkorlari va direktori qo‘lga olingan holatda ushlab turildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ular – Leonid Sobolev va Valeriy Skorodumov – sudyani pora bilan sotib olishga uringanlikda ayblanmoqda. Ushbu holat Torpedo jamoasining Premyer-ligadan chetlatilishiga olib kelishi mumkin.
Vaziyatning hal qilinishi esa uzoqqa cho‘zilishi mumkin. Rossiya futbol ittifoqining bosh kotibi Maksim Mitrofanov bu masalani qachon hal bo‘lishi haqida fikr bildirdi.
"Hech kim aniq bilmaydi. Voqea nafaqat noyob, balki dastlab noto‘g‘ri bo‘lgan.
Biz mavsum boshlanishidan oldin masala hal etilishini istaymiz. Agar qaror mavsum boshidan keyin chiqarilsa, bu Torpedo jamoasining professional maqomidan mahrum etilishi degani", deb aytgan Mitrofanov Sport-Express nashriga.
O‘tgan mavsum Torpedo Melbet Birinchi liga musobaqasida ikkinchi o‘rinni egallab, Rossiya Premyer-ligasiga qaytdi. Birinchi turda avtomobil zavodi jamoasi CSKA bilan o‘ynaydi.

Команда Торпедо обвиняется в коррупции, решение задерживается
Они – Леонид Соболев и Валерий Скородумов – обвиняются в попытке подкупа судьи. Этот случай может привести к исключению команды Торпедо из Премьер-лиги.
Разрешение ситуации может затянуться. Генеральный секретарь Российского футбольного союза Максим Митрофанов высказал мнение о том, когда этот вопрос будет решен.
«Никто не знает точно. Событие не только уникально, но и изначально было ошибочным.
Мы хотим, чтобы вопрос был решен до начала сезона. Если решение будет принято после начала сезона, это означает лишение команды Торпедо профессионального статуса», – сказал Митрофанов изданию Sport-Express.
В прошлом сезоне Торпедо заняло второе место в турнире Мелбет Первой лиги и вернулось в Российскую Премьер-лигу. В первом туре команда автозавода сыграет с ЦСКА.