Yuventus Makken bilan yangi shartnomani to‘xtatmoqda
Yevropa klubi “Yuventus” va yarim himoyachi Ueston Makkenni o‘rtasidagi muzokaralarda yana qiyinchiliklar yuzaga keldi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Tomonlar kelishuvga yaqinlashgan edi, ammo hozir vaziyat o‘zgardi. Xabar berilishicha, futbolchi tomonidan qo‘yilgan talablar bitimni amalga oshirishga to‘sqinlik qilmoqda.
Amerikalik yarim himoyachi yiliga taxminan 3,5 million yevro daromad olishni istamoqda, shuningdek, o‘z agentlari uchun katta komissiyalarni talab qilmoqda. Bu holat klub rahbariyatini muzokaralarni to‘xtatishga va 26 yoshli futbolchini sotuvga qo‘yishga majbur qilishi mumkin.
Hozirgi kunda Ueston Makkennining “Yuventus” bilan amaldagi shartnomasi keyingi yilning o‘rtalarigacha mo‘ljallangan. Transfermarkt portali futbolchining bozor qiymatini 22 million yevro deb baholamoqda.
Klub rahbariyati va futbolchi o‘rtasida kelishmovchiliklar davom etsa, bu holat jamoaning kelajakdagi rejalari uchun muhim ta’sir ko‘rsatishi mumkin. Shu sababli, “Yuventus” yangi shartlar ustida qaytadan o‘ylashga majbur bo‘lmoqda.
Futbolchi va uning agentlari bilan olib borilayotgan muzokaralar klubning kelajakdagi tarkibini shakllantirishda katta ahamiyat kasb etadi.

Ювентус прекращает новый контракт с Маккеном
Европейский клуб “Ювентус” и полузащитник Уэстон Маккен столкнулись с новыми трудностями в переговорах. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Стороны были близки к соглашению, но сейчас ситуация изменилась. По сообщениям, требования футболиста препятствуют заключению сделки.
Американский полузащитник хочет зарабатывать около 3,5 миллиона евро в год, а также требует большие комиссии для своих агентов. Эта ситуация может заставить руководство клуба приостановить переговоры и выставить 26-летнего футболиста на продажу.
В настоящее время действующий контракт Уэстона Маккена с “Ювентусом” рассчитан до середины следующего года. Портал Transfermarkt оценивает рыночную стоимость футболиста в 22 миллиона евро.
Если разногласия между руководством клуба и футболистом продолжатся, это может оказать значительное влияние на будущие планы команды. Поэтому “Ювентус” вынужден снова обдумать новые условия.
Переговоры с футболистом и его агентами имеют большое значение для формирования будущего состава клуба.