Mostovoy Sergeevning Dinamoga o‘tishini maqtadi
Rossiya milliy terma jamoasi va poytaxt “Spartak” klubi sobiq futbolchisi Aleksandr Mostovoy “Krylya Sovetov”dan Moskva “Dinamo” klubiga hujumchi Ivan Sergeevning transferi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Mostovoyning aytishicha, Sergeev “Zenit”da g‘alaba ta’miga ega bo‘lgan. U asosiy o‘yinchi bo‘lmagan bo‘lsa-da, o‘z gollarini urishga muvaffaq bo‘lgan.
“Dinamo” esa yaxshi tanlov bo‘lib, Sergeev Rossiyadan kelganligi muhim rol o‘ynaydi. Mutaxassisning so‘zlari “Chempionat” nashri tomonidan e’lon qilindi.
Oldinroq ma’lum qilinishicha, 30 yoshli markaziy hujumchi “oq-ko‘k” jamoa bilan uch yillik shartnoma imzolagan. O‘tgan mavsum Rossiya Premer-ligasida Sergeev 23 ta uchrashuvda maydonga tushib, to‘qqizta gol urilgan va ikki marta assist qilgan.
Bu natijalar uning jamoaga qo‘shgan hissasini yaqqol ko‘rsatadi. Sergeevning yangi jamoasida qanday o‘yin ko‘rsatishini vaqt ko‘rsatadi.

Похвалил переход Сергея Мостового в Динамо
Бывший футболист сборной России и столичного клуба «Спартак» Александр Мостовой высказался о трансфере нападающего Ивана Сергеева из «Крыльев Советов» в московское «Динамо». Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Мостового, Сергеев уже вкусил победу в «Зените». Хотя он и не был основным игроком, ему удалось забить свои голы.
«Динамо» является хорошим выбором, и то, что Сергеев приехал из России, играет важную роль. Слова специалиста были опубликованы изданием «Чемпионат».
Ранее сообщалось, что 30-летний центральный нападающий подписал трехлетний контракт с «бело-голубыми». В прошлом сезоне в Российской Премьер-лиге Сергеев вышел на поле в 23 матчах, забил девять голов и сделал два ассиста.
Эти результаты ярко демонстрируют его вклад в команду. Время покажет, как Сергеев проявит себя в новой команде.