Iyunun oxirida sobiq taniqli futbolchi Vladislav Radimov «Dinamo» jamoasining yarim himoyachisi Bitello haqida keskin tanqid bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Radimov braziliyalik futbolchini karnavalchi deb atab, agar klub uni sotib yuborsa, xursand bo‘lishini aytdi. Rossiya terma jamoasi sobiq o‘yinchisiga Bitelloning O‘zbekiston Premyer Ligasi o‘tgan mavsumining eng yaxshi o‘yinchilari taqdirlash marosimida chekishga tegishli buyum bilan sahnaga chiqgani yoqmagan.
Bitellodan Radimovning tanqidiga munosabat so‘ralganda, braziliyalik futbolchi bu odam kimligini hatto bilmasligini bildirdi. U Radimov bilan hech qachon muloqot qilmaganini aytib o‘tgan.
Bitello fikricha, u kichik sharhlovchi bo‘lib, uning fikri unga muhim emas. Uning barcha e’tibori «Dinamo» jamoasida maydonda yaxshi natija ko‘rsatishga qaratilgan.
Yangi mavsumning birinchi rasmiy uchrashuvi «Dinamo» jamoasi 18 iyulda o‘z maydonida «Baltika» jamoasiga qarshi bo‘lib o‘tadi. Bu o‘yin Premyer Liga dastlabki turiga to‘g‘ri keladi.
Jamoa yangi mavsumda bor kuchini sarflab, yaxshi natijaga erishishni maqsad qilgan. Bitello va uning jamoadoshlari muxlislarning ishonchini oqlashga intilmoqda.

Бителло Радимов на критику не обратил внимания, посмотрел на поле
В конце июня бывший известный футболист Владислав Радимов резко раскритиковал полузащитника «Динамо» Бителло. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Радимов назвал бразильского футболиста карнавальщиком и сказал, что будет рад, если клуб его продаст. Бывшему игроку сборной России не понравилось, что Бителло вышел на сцену с предметом, связанным с курением, на церемонии награждения лучших игроков Узбекистана в Премьер-лиге в прошлом сезоне.
Когда Бителло спросили о реакции на критику Радимова, бразильский футболист заявил, что даже не знает, кто этот человек. Он отметил, что никогда не общался с Радимовым.
По мнению Бителло, он является небольшим комментатором, и его мнение для него не важно. Все его внимание сосредоточено на том, чтобы показать хороший результат на поле в команде «Динамо».
Первый официальный матч нового сезона команда «Динамо» проведет 18 июля на своем поле против команды «Балтика». Эта игра совпадает с первым туром Премьер-лиги.
Команда нацелена изо всех сил добиться хорошего результата в новом сезоне. Бителло и его товарищи по команде стремятся оправдать доверие болельщиков.