Meksika AQShni mag‘lub etib, Oltin Kubokni oldi
2024 yil 6 dan 7 iyulga o‘tar kechasi KONKAKAFning Oltin Kubogi final o‘yini AQSh va Meksika milliy jamoalari o‘rtasida bo‘lib o‘tdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuv Hyuston shahridagi stadionda o‘tkazildi va 2:1 hisobida Meksika jamoasining g‘alabasi bilan yakunlandi. Meksika terma jamoasi safida Raul Ximenes va Edson Alvares gol urishdi.
AQSh terma jamoasi nomidan yagona golni Kris Richards kiritdi. Meksika terma jamoasi KONKAKAF Oltin Kubogini tarixda 13-marta qo‘lga kiritdi.
G‘olib jamoa tarkibida «Lokomotiv» klubining markaziy himoyachisi Sesar Montes butun o‘yinni o‘tkazdi va 44-daqiqada sariq kartochka oldi. O‘yinning protokoli quyidagicha: AQSh 1:2 Meksika.
Gol urganlar: Kris Richards (4-daqiqa), Raul Ximenes (27-daqiqa), Edson Alvares (77-daqiqa). O‘yinda har ikki jamoa futbolchilari faol ishtirok etdi va kuchli raqobat namoyish etdi.
Bu final uchrashuvi KONKAKAF musobaqalaridagi eng qiziqarli o‘yinlardan biri bo‘ldi. Meksika jamoasining g‘alabasi muxlislar tomonidan iliq kutib olindi va terma jamoaning tarixidagi muhim voqea sifatida qayd etildi.

Мексика победила США и завоевала Золотой Кубок
Ночью с 6 на 7 июля 2024 года в финале Золотого Кубка КОНКАКАФ встретились национальные команды США и Мексики. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Матч прошел на стадионе в Хьюстоне и завершился победой мексиканской команды со счетом 2:1. В составе сборной Мексики голы забили Рауль Хименес и Эдсон Альварес.
Единственный гол от имени сборной США забил Крис Ричардс. Сборная Мексики в 13-й раз в истории завоевала Золотой Кубок КОНКАКАФ.
В составе победившей команды центральный защитник клуба «Локомотив» Сесар Монтес провел весь матч и получил желтую карточку на 44-й минуте. Протокол матча следующий: США 1:2 Мексика.
Забившие голы: Крис Ричардс (4-я минута), Рауль Хименес (27-я минута), Эдсон Альварес (77-я минута). В игре активно участвовали футболисты обеих команд, продемонстрировав сильную конкуренцию.
Этот финальный матч стал одним из самых интересных игр в турнирах КОНКАКАФ. Победа мексиканской команды была тепло встречена болельщиками и отмечена как важное событие в истории сборной.