Torpedo klubining muammolari xorijda ham muhokama qilinmoqda
Sobiq Moskva "Torpedo" jamoasi va Estoniya terma jamoasi himoyachisi Andrey Stepanov poytaxt klubi yangi RPL mavsumiga tayyorgarlik jarayonidagi muammolar haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Hozircha "avtozavodchilar"ning yangi mavsumda RPLda ishtirok etishiga oid yakuniy qaror qabul qilinmagan. Stepanovning aytishicha, u hozir ko‘p vaqtini chet elda ish bilan o‘tkazmoqda va futbol sohasidagi hamkasblari hamda mutasaddilar bilan muloqotda.
Hatto xorijda ham "Torpedo" jamoasining holati haqida suhbatlar bo‘lmoqda. Unga savol berishadi: nima bo‘lyapti?
Bu masala xalqaro miqyosda ham qiziqish uyg‘otmoqda. Avvalroq ma’lum bo‘lishicha, "Torpedo" egalaridan biri Leonid Sobolev va jamoa direktori Valeriy Skorodumovga birinchi liga uchta o‘yini hakamlarini sotib olish bo‘yicha jinoyat ishi qo‘zg‘atilgan.
Shu bilan birga, "Torpedo" birinchi liga turnir jadvalida ikkinchi o‘rinni egallab, to‘g‘ridan-to‘g‘ri RPLga chiqishga muvaffaq bo‘lgan. Yangi mavsumda jamoaning faoliyati va sud jarayoni qanday yakun topishi futbol muxlislari va mutaxassislar tomonidan diqqat bilan kuzatilmoqda.

Проблемы клуба Торпедо обсуждаются и за границей
Бывший защитник московского "Торпедо" и сборной Эстонии Андрей Степанов высказал мнение о проблемах, с которыми сталкивается столичный клуб в процессе подготовки к новому сезону РПЛ. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Пока окончательное решение о участии "автозаводцев" в новом сезоне РПЛ не принято. По словам Степанова, он сейчас проводит много времени за границей по работе и общается с коллегами и специалистами в области футбола.
Даже за границей идут разговоры о состоянии команды "Торпедо". Ему задают вопрос: что происходит?
Эта проблема вызывает интерес и на международном уровне. Ранее стало известно, что против одного из владельцев "Торпедо" Леонида Соболева и директора команды Валерия Скородумова возбуждено уголовное дело о покупке судей на три матча первой лиги.
При этом "Торпедо" заняло второе место в турнирной таблице первой лиги и смогло напрямую выйти в РПЛ. Как будет развиваться деятельность команды и судебный процесс в новом сезоне, внимательно следят футбольные болельщики и специалисты.