Bavariya Barkola uchun 100 million yevro taklif qildi
Bavariya jamoasi hujum chizig‘ini kuchaytirish ustida ishlashda davom etmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bundesliganing yirik klubi radarlari ostida Parij Sen-Jermen jamoasining hujumchisi Bredli Barkola turibdi. Fichajes nashrining xabar berishicha, Myunxen klubi ushbu futbolchi uchun 100 million yevro to‘lashga tayyor.
Oldinroq Parij Sen-Jermen bosh murabbiyi Luis Enrike 22 yoshli Barkola yozda jamoani tark etmasligiga ishonch bildirgan edi. Bredli Barkola 2023 yil yozida Lion klubidan Parij Sen-Jermen jamoasiga o‘tgan.
Shu vaqt ichida u 101 rasmiy o‘yinda maydonga tushib, 26 ta gol urdi va 29 ta golga uzatma berdi. 2024 yil 9 iyul kuni Parij Sen-Jermen jamoasi Jahon klub chempionati yarim finalida Real Madrid jamoasiga qarshi o‘yin o‘tkazadi.
Bavariya klubi Barkolani sotib olish orqali hujum kuchini yanada oshirishni maqsad qilgan. Bu transfer amalga oshsa, futbolchining faoliyati yangi bosqichga ko‘tarilishi kutilmoqda.
Hozircha futbolchi Parij Sen-Jermen bilan shartnomasini davom ettirmoqda va jamoaga katta hissa qo‘shmoqda.

Бавария предложила 100 миллионов евро за Барколу
Команда Бавария продолжает работать над усилением своей атакующей линии. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Под радаром крупного клуба Бундеслиги находится нападающий Пари Сен-Жермен Брэдли Баркола. По информации издания Fichajes, мюнхенский клуб готов заплатить за этого футболиста 100 миллионов евро.
Ранее главный тренер Пари Сен-Жермен Луис Энрике выразил уверенность, что 22-летний Баркола не покинет команду этим летом. Брэдли Баркола перешел в команду Пари Сен-Жермен из Лиона летом 2023 года.
За это время он провел 101 официальный матч, забил 26 голов и отдал 29 голевых передач. 9 июля 2024 года Пари Сен-Жермен сыграет против Реала в полуфинале клубного чемпионата мира.
Клуб Бавария ставит цель усилить свою атакующую мощь за счет приобретения Барколы. Если этот трансфер состоится, ожидается, что карьера футболиста выйдет на новый уровень.
Пока что футболист продолжает свой контракт с Пари Сен-Жермен и вносит значительный вклад в команду.