Roma Richard Rios uchun Palmeiras bilan kelishdi
«Palmeiras» jamoasining yarim himoyachisi Richard Rios «Roma» klubiga o‘tishga yaqin turibdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Rimliklar 25 yoshli futbolchi bilan og‘zaki kelishuvga erishganlar. Shartnoma 2030 yilgacha mo‘ljallangan bo‘lib, yillik maosh 2,6 million yevroni tashkil etadi, deb xabar bermoqda taniqli insayder Nikolo Skira.
«Roma» Richard Rios uchun «Palmeiras»ga taxminan 23-25 million yevro miqdorida to‘lov qilishga tayyor. Transfermarkt mutaxassislarining bahosiga ko‘ra, Riosning bozor qiymati 16 million yevroni tashkil etadi.
Avvalroq inglizning «Manchester Yunayted» va Italiya «Inter» klublari ham futbolchiga qiziqish bildirgani haqida xabarlar tarqalgan edi. Richard Rios «Palmeiras» jamoasiga Jahon klub chempionatining chorak final bosqichiga chiqishda yordam berdi.
U ushbu musobaqada beshta o‘yinda ikki golga uzatma amalga oshirgan. Ushbu ko‘rsatkichlar uning jamoaga qo‘shgan hissasini namoyon etadi.

Рома договорился с Палмейрасом о переходе Ричарда Риоса
Полузащитник «Палмейраса» Ричард Риос близок к переходу в клуб «Рома». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Римляне достигли устной договоренности с 25-летним футболистом. Контракт рассчитан до 2030 года, а годовая зарплата составит 2,6 миллиона евро, сообщает известный инсайдер Николо Скира.
«Рома» готова заплатить «Палмейрасу» около 23-25 миллионов евро за Ричарда Риоса. По оценкам специалистов Transfermarkt, рыночная стоимость Риоса составляет 16 миллионов евро.
Ранее также сообщалось о заинтересованности английского «Манчестер Юнайтед» и итальянского «Интера» в футболисте. Ричард Риос помог команде «Палмейрас» выйти в четвертьфинал клубного чемпионата мира.
В этом турнире он отдал две голевые передачи в пяти матчах. Эти показатели демонстрируют его вклад в команду.