Samsonov Torpedoning tarqatilishidan umidvor emas
Moskvadagi "Torpedo" futbol jamoasining sobiq o‘yinchisi Artyom Samsonov jamoaning tarqatilishi mumkinligi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Oldinroq ushbu mavzu bo‘yicha jamoaning sheriklaridan biri Leonid Sobolev o‘z mulohazalarini bayon qilgandi. Samsonovning so‘zlariga ko‘ra, "Torpedo" ilgari KFK ligasida o‘ynagan davrlarni eslatadigan qiyin kunlarga yana qaytishi mumkin, biroq so‘nggi yillarda jamoa barqaror o‘yin ko‘rsatmoqda.
U hozirgi vaziyatda jamoa buzilib ketishidan umuman umidvor emasligini ta’kidladi. Hozirda "Torpedo" rahbariyatidan ikki nafar vakil va bir hakam o‘yin natijalariga ta’sir ko‘rsatishga uringanlikda gumonlanib hibsga olingan.
Ular jinoiy javobgarlikka tortilishi mumkin, shuningdek, jamoa Rossiya chempionatining oliy ligasidan chiqarilishi xavfi ostida turibdi. Bu holat jamoaning kelajagi uchun katta xavotirlarni tug‘dirmoqda.

Самсонов не надеется на распространение торпеды
Бывший игрок московской футбольной команды "Торпедо" Артем Самсонов высказал мнение о возможном расформировании команды. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Ранее по этой теме свои размышления высказал один из партнеров команды Леонид Соболев. По словам Самсонова, "Торпедо" может вернуться к трудным дням, напоминающим времена, когда команда играла в КФК, однако в последние годы команда демонстрирует стабильную игру.
Он подчеркнул, что в текущей ситуации он совершенно не надеется на расформирование команды. В настоящее время двое представителей руководства "Торпедо" и один судья были задержаны по подозрению в попытке повлиять на результаты игр.
Они могут быть привлечены к уголовной ответственности, а также команда находится под угрозой исключения из высшей лиги чемпионата России. Эта ситуация вызывает большие опасения за будущее команды.