Torpedo klubi RPLdan chetlashtirildi, Orenburg foyda ko‘rdi
Rossiya Premer Ligasi tomonidan «Torpedo» klubi ligadan chetlashtirildi va unga besh million rubl jarima solindi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Klubning hamsohibi Leonid Sobolev besh yil davomida futbol faoliyatidan chetlashtirildi. Sobolevning huquqiy vakili Aleksandr Dobrovinskiy ushbu qaror bo‘yicha o‘z fikrini bildirdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, bu holat noto‘g‘ri, ammo «Orenburg» klubining manfaatlari uchun futbolda ba’zan shunday qadamlar qo‘yiladi. Advokat Sobolevga keyingi mumkin bo‘lgan choralar haqida ma’lumot berilishini ta’kidladi.
Sobolev xalqaro sport arbitraj sudiga murojaat qilishi yoki «Torpedo» klubini tarqatib yuborishi mumkin. Hozircha «Torpedo» o‘rnini kim egallashi aniq emas.
Ehtimol, ligadan bevosita tushib ketgan «Orenburg» klubi uning o‘rniga chiqishi mumkin. Ushbu holat Rossiya Premer Ligasi uchun muhim o‘zgarishlarni keltirib chiqaradi.

Клуб Торпедо исключен из РПЛ, Оренбург получил выгоду
Клуб «Торпедо» был исключен из Российской Премьер-Лиги и оштрафован на пять миллионов рублей. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Соучредитель клуба Леонид Соболев был отстранен от футбольной деятельности на пять лет. Юридический представитель Соболева Александр Добровинский высказал свое мнение по этому решению.
По его словам, это решение неправильно, однако иногда в интересах клуба «Оренбург» в футболе принимаются такие меры. Адвокат отметил, что Соболеву будет предоставлена информация о возможных дальнейших действиях.
Соболев может обратиться в международный спортивный арбитражный суд или распустить клуб «Торпедо». На данный момент неясно, кто займет место «Торпедо».
Возможно, клуб «Оренбург», который непосредственно вылетел из лиги, может занять его место. Эта ситуация приведет к важным изменениям в Российской Премьер-Лиге.