Spertzyan Kazandagi issiqlikni Krasnodarga taqqosladi
«Krasnodar» jamoasi sardori va kapitan Eduard Spertzyan 12 iyul kuni Kazanda bo‘lib o‘tadigan OLIMPBET Rossiya Superkubogi doirasidagi «buzovlar» va Moskva CSKA jamoalari o‘rtasidagi o‘yinda kutilayotgan issiq ob-havo haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, issiq havo muammo bo‘ladimi degan savolga, agar Krasnodarda bo‘lmagan bo‘lsangiz, bunday muammo yo‘q, deb javob berdi. Eslatib o‘tish joizki, «Krasnodar» jamoasi mavsumdagi birinchi rasmiy o‘yinda Rossiya chempioni maqomida maydonga tushadi.
CSKA esa o‘tgan mavsum yakunida Rossiya Kubogini qo‘lga kiritgan, finalda «Rostov» jamoasini penaltilar seriyasida mag‘lub etgan. «Krasnodar» va CSKA jamoalari o‘rtasidagi Superkubok o‘yini 12 iyul kuni kechqurun Kazandagi «Ak Bars Arena» stadionida o‘tkaziladi.
O‘yinning boshlanish vaqti Moskva vaqti bilan soat 18:00 da belgilangandir. Ushbu uchrashuvda jamoalar o‘zaro kuch sinovidan o‘tib, mavsumning dastlabki sovrinini qo‘lga kiritish uchun maydonga chiqadi.

Сперцян сравнил тепло в Казани с Краснодаром
Капитан и лидер команды «Краснодар» Эдуард Сперцян высказал свое мнение о предстоящей жаркой погоде на матче между «быками» и московским ЦСКА в рамках OLIMPBET Кубка России, который пройдет 12 июля в Казани. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, на вопрос, станет ли жаркая погода проблемой, если вы не находитесь в Краснодаре, он ответил, что такой проблемы нет. Напомним, что команда «Краснодар» выйдет на поле в первом официальном матче сезона в статусе чемпиона России.
ЦСКА же в конце прошлого сезона завоевал Кубок России, победив в финале команду «Ростов» в серии пенальти. Матч за Суперкубок между «Краснодаром» и ЦСКА состоится 12 июля вечером на стадионе «Ак Барс Арена» в Казани.
Время начала матча назначено на 18:00 по московскому времени. В этой встрече команды выйдут на поле, чтобы проверить свои силы и завоевать первый трофей сезона.