Oreshchuk Krasnodarni Superkubokda favorit deb atadi
Roman Oreshchuk, ilgari poytaxt klubi "Dinamo"ning sport direktori lavozimida faoliyat yuritgan mutaxassis, OLIMPBET Rossiya Superkubogi haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U "Krasnodar" jamoasini musobaqaning asosiy favoriti deb atadi. Uning so‘zlariga ko‘ra, "Krasnodar" mamlakat chempioni bo‘lib, tarkibini saqlab qolgan va kuchaygan.
Aksincha, CSKA jamoasi bosh murabbiyi Nikolichni yo‘qotgan, yangi kuch sifatida Alves jamoaga yaqinda qo‘shilgan. Uchrashuv 12 iyul kuni o‘tkaziladi va Moskva vaqti bilan soat 18:00 da boshlanadi.
Musobaqada eng ko‘p g‘alabaga erishgan jamoa Sankt-Peterburgning "Zenit" klubi hisoblanadi, u Superkubokni 9 marta qo‘lga kiritgan. CSKA esa 7 marta g‘olib bo‘lgan.
Ushbu ma’lumotlar "Sovetskiy sport" nashri tomonidan keltirilgan. Superkubok o‘yinlari Rossiya futbolining eng muhim tadbirlaridan biri hisoblanadi va jamoalar o‘rtasidagi kuch sinovi sifatida katta ahamiyatga ega.

Орешчук назвал Краснодар фаворитом Суперкубка
Роман Орешчук, ранее занимавший должность спортивного директора столичного клуба "Динамо", высказал свое мнение о Суперкубке России OLIMPBET. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он назвал команду "Краснодар" основным фаворитом турнира. По его словам, "Краснодар" является чемпионом страны, сохранил состав и усилился.
Напротив, команда ЦСКА потеряла главного тренера Николича, а новым игроком стал Алвес, который недавно присоединился к команде. Матч состоится 12 июля и начнется в 18:00 по московскому времени.
Команда с наибольшим количеством побед в турнире — петербургский "Зенит", который завоевал Суперкубок 9 раз. ЦСКА же стал победителем 7 раз.
Эти данные приведены изданиями "Советский спорт". Игры Суперкубка считаются одним из самых важных событий в российском футболе и имеют большое значение как испытание сил между командами.