Roman Oreshchuk, sobiq poytaxtdagi Dinamo jamoasining sport direktori sifatida faoliyat yuritgan mutaxassis, Arsen Zaharyanning Rossiya Premer Ligasi (RPL)ga qaytishi mumkinligi haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Real Sosyedad klubiga o‘tganidan so‘ng, futbolchi sog‘lig‘ida bir qator muammolar yuzaga kelgan. So‘nggi ma’lumotlarga ko‘ra, Zaharyan virusli infeksiya bilan kasallangan.
Oreshchukning fikricha, Zaharyanning Rossiyaga qaytishi to‘g‘ri emas. Agar u faoliyatini davom ettirmoqchi bo‘lsa, Ispaniyada kichikroq klubga ijara asosida o‘tishi va sog‘ligini tiklab olishi maqsadga muvofiqdir.
Zaharyan Moskva Dinamo akademiyasida tarbiyalangan va 2023 yildan beri Ispaniyada o‘ynamoqda. U shu vaqt ichida barcha musobaqalarda 44 o‘yinda maydonga tushib, 2 ta gol urgan va 3 ta golga uzatma bergan.
Bu fikrlar Sovetskiy Sport nashri tomonidan keltirilgan. Umuman olganda, futbolchining sog‘lig‘ini tiklab, faoliyatini tinch muhitda davom ettirishi muhim hisoblanadi.

Орешчук посоветовал Захаряну не возвращаться в РПЛ
Роман Орешчук, специалист, который работал спортивным директором в московском Динамо, высказал свое мнение о том, что Арсен Захарян может вернуться в Российскую Премьер-Лигу (РПЛ). Об этом сообщает Euro-football.ru.
После перехода в клуб Реал Сосьедад у футболиста возникли проблемы со здоровьем. По последним данным, Захарян заболел вирусной инфекцией.
По мнению Орешчука, возвращение Захаряна в Россию неправильно. Если он хочет продолжить карьеру, целесообразно перейти в Испании в клуб поменьше на условиях аренды и восстановить здоровье.
Захарян воспитанник академии московского Динамо и с 2023 года играет в Испании. За это время он провел 44 матча во всех турнирах, забил 2 гола и отдал 3 голевые передачи.
Эти мысли были приведены изданиями Советский Спорт. В целом, важно, чтобы футболист восстановил здоровье и продолжил карьеру в спокойной обстановке.