Fiorentina jamoasining himoyachisi Robin Gosens hujumchi Edin Jekoning Florensiya klubiga o‘tishi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ilgari ular Milandagi Inter klubida birga o‘ynagan. Gosensning aytishicha, Jeko katta tajribaga ega chempiondir.
Interda Edin jamoaga katta hissa qo‘shgan va g‘oliblik ruhiga ega futbolchidir. U yana do‘st topganidan mamnun ekanligini ta’kidladi.
39 yoshli bosniyalik hujumchi Florensiya klubiga erkin agent sifatida qo‘shildi. Tajribali futbolchi bilan bir yillik shartnoma imzolandi.
O‘tgan mavsumda Jeko Turkiyaning Fenerbaxche klubida 53 ta o‘yin o‘tkazib, 21 ta gol urdi va 8 ta golga assistentlik qildi. Uning yangi jamoasida ham o‘zini yaxshi tomonlama ko‘rsatishi kutilmoqda.

Gosens Jeko трансфер встретил тепло
Защитник команды Фиорентина Робин Госенс высказался о переходе нападающего Эдина Джека в клуб из Флоренции. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Ранее они играли вместе в миланском Интере. По словам Госенса, Джеко - чемпион с большим опытом.
В Интере Эдин внес значительный вклад в команду и является игроком с духом победителя. Он отметил, что рад снова найти друга.
39-летний боснийский нападающий присоединился к клубу Флоренции в качестве свободного агента. С опытным футболистом был подписан контракт на один год.
В прошлом сезоне Джеко провел 53 игры за турецкий клуб Фенербахче, забил 21 гол и отдал 8 голевых передач. Ожидается, что он также проявит себя с лучшей стороны в новой команде.