Oreshchuk: Talalaev jamoalari ruhiyati yuqori va jangovar
Roman Oreshchuk Rossiya Premyer Ligasi yangi mavsumining birinchi turida Moskvadagi Dinamo va Kaliningraddagi Baltika jamoalari o‘rtasidagi o‘yinni sharhladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U Talalaev haqida gapirar ekan, uning barcha jamoalari ruhiyati baland va jangovar bo‘lishini ta’kidladi. Shuning uchun Dinamoga bu o‘yinda oson bo‘lmasligini aytdi.
Oreshchuk uchun Baltikaga qarshi ochko yo‘qotish kutilmagan holat bo‘lmaydi. Qog‘ozda ularning o‘yin jadvali qulay ko‘rinishi mumkin, ammo o‘yin qiyin kechadi, dedi u Match TV telekanaliga bergan intervyusida.
Eslatib o‘tamiz, Dinamo va Baltika o‘rtasidagi o‘yin 18 iyul, juma kuni bo‘lib, yangi mavsumni ochadi. Bu Dinamo jamoasi uchun yangi bosh murabbiy Valeriy Karpinning rahbarligida birinchi rasmiy o‘yindir.
Baltika esa o'tgan mavsumda Rossiya futbolining ikkinchi darajali ligasida g‘olib bo‘lgan. Ushbu o‘yin yangi mavsumda jamoalarning holatini sinovdan o‘tkazish uchun muhim bahs hisoblanadi.

Орешчук: Талалаев команды имеют высокий боевой дух
Роман Орешчук прокомментировал матч между командами Динамо из Москвы и Балтика из Калининграда в первом туре нового сезона Российской Премьер-Лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Говоря о Талалаеве, он отметил, что дух всех его команд высок и боевой. Поэтому он сказал, что Динамо не будет легко в этом матче.
Для Орешчука потеря очков против Балтики не будет неожиданностью. На бумаге их игровой график может выглядеть удобным, но игра будет сложной, сказал он в интервью телеканалу Матч ТВ.
Напомним, что матч между Динамо и Балтикой пройдет 18 июля, в пятницу, открывая новый сезон. Это будет первая официальная игра для команды Динамо под руководством нового главного тренера Валерия Карпина.
Балтика же стала победителем второго дивизиона российского футбола в прошлом сезоне. Этот матч является важным испытанием для команд в новом сезоне.