Sobiq «Zenit» jamoasining yarim himoyachisi Vladislav Radimov Rossiya Premer Ligasining yangi mavsumida oldingi ikki mavsumga qaraganda intriga darajasi pastroq bo‘lishini aytdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Shunga qaramay, u jamoalarning oxirgi turgacha kurash olib borishiga umid bildirdi. Mutaxassisning fikricha, bu safar chempionlik uchun ko‘proq jamoalar bahslashadi.
Radimovning so‘zlariga ko‘ra, muxlislar uchun eng muhimi chempionat oxirgi ikki-uch turgacha hal bo‘lmasligi kerak. Bu borada sharoitlar mavjud va u yangi mavsumni katta qiziqish bilan kutmoqda.
Yangi mavsumning birinchi o‘yini 18 iyul kuni Moskvadagi «Dinamo» va Kaliningradning «Baltika» jamoalari o‘rtasida bo‘lib o‘tadi. O‘yinning boshlanish vaqti Moskva vaqti bilan 20:30 da belgilangan.
Hozirgi Rossiya chempioni «Krasnodar» jamoasi 12 iyul kuni o‘tgan Superkubok o‘yinida CSKA ga yutqazdi.

Радимов: Новый сезон менее интересен, чем предыдущие
Бывший полузащитник «Зенита» Владислав Радимов заявил, что в новом сезоне Российской Премьер-Лиги уровень интриги будет ниже, чем в предыдущие два сезона. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Тем не менее, он выразил надежду, что команды будут бороться до последних мест. По мнению специалиста, в этот раз за чемпионство будут бороться больше команд.
Согласно словам Радимова, для болельщиков самое важное, чтобы чемпионат не решался до последних двух-трех мест. Для этого есть условия, и он с большим интересом ждет нового сезона.
Первый матч нового сезона пройдет 18 июля между московским «Динамо» и калининградской «Балтикой». Время начала матча назначено на 20:30 по московскому времени.
Текущий чемпион России команда «Краснодар» проиграла ЦСКА в матче за Суперкубок, который состоялся 12 июля.