Tesla kompaniyasi rul va pedalsiz avtonom taksi loyihasi — Cybercab haqida batafsil ma’lumot berdi, deb SpeedMe.ru xabar berdi.
Texasdagi Gigafactory zavodida gigakasting uskunalari sozlanmoqda, suratlarda old va orqa qism qismlari ommaviy yig‘ilayotgani ko‘rinadi.
Cybercab — Tesla’ning keyingi avlod platformasida quriladigan yagona model bo‘ladi. Dastlab bu platforma arzon elektromobil uchun ham mo‘ljallangan edi, biroq kompaniya uni faqat avtonom taksiga yo‘naltirdi.
Ilon Mask avval bu modelda rullar va pedal bo‘lmasligini aytgan. Seriyali ishlab chiqarish 2026-yilda boshlanishi rejalashtirilgan.

Tesla объявила о новом проекте автономного такси
Компания Tesla предоставила подробную информацию о проекте автономного такси без руля и педалей — Cybercab, сообщает SpeedMe.ru.
На заводе Gigafactory в Техасе настраиваются оборудование для гигаформовки, на фотографиях видно, как собираются передние и задние части.
Cybercab станет единственной моделью, построенной на платформе следующего поколения Tesla. Изначально эта платформа была предназначена для недорогого электромобиля, однако компания направила её только на автономное такси.
Илон Маск ранее говорил, что в этой модели не будет рулей и педалей. Серийное производство запланировано на 2026 год.