Geely kompaniyasi o‘zining flagman sedani bo‘lgan yangi Galaxy Star 8 Voyager modelining texnik ko‘rsatkichlari va rasmiy suratlarini keng jamoatchilikka taqdim etdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Ushbu yangilangan avtomobil o‘zining ilg‘or texnologiyalari va qulayliklari bilan ajralib turadi. Taxminiy hisob-kitoblarga ko‘ra, yangi modelning narxi 160 mingdan 180 ming yuangacha bo‘lishi kutilmoqda.
Bu ko‘rsatkich uni standart Galaxy Star 8 modelidan biroz qimmatroq, biroq Xitoy bozoridagi Toyota Camry narxidan ancha arzonroq ekanini ko‘rsatadi. Mazkur avtomobildagi eng muhim yangiliklardan biri bu Geely kompaniyasining yangi avlod Shield Gold Brick deb nomlangan akkumulyatoridir.
Mazkur quvvat manbai tufayli avtomobil faqat elektr energiyasining o‘zida 225 kilometrgacha masofani bosib o‘tish imkoniyatiga ega bo‘ldi. Agar yonilg‘i va elektr quvvati umumiy hisoblansa, avtomobilning yurish zaxirasi rekord darajadagi 1 725 kilometrga yetadi.
Shuningdek, xavfsizlik masalasiga ham alohida e’tibor qaratilgan bo‘lib, hatto eng oddiy to‘plamda ham shina teshilgan taqdirda barqarorlikni ta’minlovchi maxsus tizim o‘rnatilgan. Ushbu tizim soatiga 160 kilometr tezlikda ham haydovchiga avtomobil boshqaruvini yo‘qotmaslikka yordam beradi.
Galaxy Star 8 Voyager modeli Qianli Haohan H5 deb nomlangan yordamchi haydash tizimi bilan jihozlangan bo‘lib, u shahar sharoitida avtopilot vazifasini bajaradi. Tizimning mukammal ishlashi uchun jami 27 ta datchik, jumladan, lazerli skaner, uchta millimetrli to‘lqinli radar, 11 ta yuqori aniqlikdagi kamera va 12 ta ultratovushli datchik xizmat qiladi.
Ishlab chiqaruvchilarning ta’kidlashicha, aqlli haydash tizimi ishga tushganida avtomobil korpusida maxsus ko‘k chiroq yonadi. Avtomobil saloni ham o‘ziga xos hashamat va texnologiyalar uyg‘unligidan iborat.
Ichkarida 2 000 vatt quvvatga ega va 23 ta karnaydan tashkil topgan Flyme Sound audio tizimi o‘rnatilgan. Yo‘lovchilar va haydovchi uchun kengaytirilgan yostiqchali, ko‘p funksiyali elektr o‘rindiqlar ko‘zda tutilgan.
Bu o‘rindiqlar isitish, shamollatish va uqalash imkoniyatlariga ega bo‘lib, yuqori darajadagi qulaylikni ta’minlaydi. Geely kompaniyasi Voyager modeli uchun yangicha ichki bezaklar va o‘ziga xos kuzov ranglarini ham taklif etmoqda.

Компания Geely представила новую модель Galaxy Star 8 Voyager
Компания Geely представила широкой общественности технические показатели и официальные фотографии нового флагманского седана — модели Galaxy Star 8 Voyager. Об этом сообщает Zamin.uz.
Этот обновлённый автомобиль выделяется передовыми технологиями и удобствами. По предварительным расчётам, цена новой модели, как ожидается, составит от 160 до 180 тысяч юаней.
Этот показатель показывает, что она несколько дороже стандартной модели Galaxy Star 8, но значительно дешевле Toyota Camry на китайском рынке. Одним из важнейших новшеств в данном автомобиле является аккумулятор нового поколения компании Geely под названием Shield Gold Brick.
Благодаря этому источнику энергии автомобиль получил возможность преодолевать на одной только электротяге расстояние до 225 километров. Если суммировать топливо и электроэнергию, запас хода автомобиля достигает рекордного показателя в 1 725 километров.
Также особое внимание уделено и вопросу безопасности: даже в самой простой комплектации установлена специальная система, обеспечивающая стабильность в случае прокола шины. Эта система помогает водителю не потерять контроль над автомобилем даже на скорости 160 километров в час.
Модель Galaxy Star 8 Voyager оснащена системой ассистированного вождения под названием Qianli Haohan H5, которая выполняет функцию автопилота в городских условиях. Для безупречной работы системы служат в общей сложности 27 датчиков, включая лазерный сканер, три миллиметровых волновых радара, 11 камер высокого разрешения и 12 ультразвуковых датчиков.
По словам производителей, при включении интеллектуальной системы вождения на корпусе автомобиля загорается специальный синий огонёк. Салон автомобиля также представляет собой сочетание особой роскоши и технологий.
Внутри установлена аудиосистема Flyme Sound мощностью 2 000 ватт, состоящая из 23 динамиков. Для пассажиров и водителя предусмотрены многофункциональные электрические сиденья с расширенной подушкой.
Эти сиденья обладают функциями подогрева, вентиляции и массажа и обеспечивают высокий уровень комфорта. Для модели Voyager компания Geely также предлагает обновлённые внутренние отделки и оригинальные цвета кузова.