Uning ta'kidlashicha, mamlakat himoyasiga tayyor turgan fuqarolar soni 14 milliondan ortiq kishini tashkil etadi. Ushbu ko'rsatkich Eron xalqining o'z vataniga bo'lgan sadoqati va birligini namoyon etuvchi muhim fakt sifatida baholanmoqda.
Mazkur jarayon mamlakatda keng ko'lamli kampaniya doirasida amalga oshirilmoqda. Eron uchun jon fido qilish deb nomlangan ushbu harakat fuqarolar o'rtasida katta qiziqish uyg'otdi.
Ko'plab odamlar ushbu tashabbusga o'z ixtiyoriy roziligini bildirishgan va mamlakat hududlarini himoya qilish uchun tayyor ekanliklarini ma'lum qilishgan. Bu holat jamiyatda milliy g'oyalarni mustahkamlashga xizmat qilmoqda.
Shuningdek, Eron parlamenti spikeri Muhammad Boqir Qolibof ham ushbu mavzuga o'z munosabatini bildirgan edi. Uning ma'lumotlariga ko'ra, taxminan 7 million kishi qurol olishga va harbiy xizmat orqali yurt mudofaasida qatnashishga tayyor turibdi.
Parlament rahbari ushbu harakatlarni milliy birlikni mustahkamlash va fuqarolarning vatanparvarlik hissini oshirish uchun zarur deb hisoblamoqda. Hozirgi geosiyosiy vaziyatda bunday katta miqyosdagi tayyorgarlik Eron davlatining mudofaa salohiyatini sezilarli darajada oshiradi.
14 milliondan ortiq insonning o'zlarini xavfsizlikni ta'minlashga tayyor deb e'lon qilishi mamlakatning ichki barqarorligini mustahkamlashga katta hissa qo'shadi. Bunday tashabbuslar nafaqat harbiy kuchlarni, balki butun jamiyatning milliy birligini ham yangi bosqichga olib chiqishga xizmat qilmoqda.

Президент Ирана Масуд Пезешкиан объявил важную информацию по обеспечению безопасности страны и повышению обороноспособности. Об этом сообщает Zamin.uz.
По его словам, число граждан, готовых к защите страны, составляет более 14 миллионов человек. Этот показатель оценивается как важный факт, демонстрирующий верность и единство иранского народа своей родине.
Этот процесс осуществляется в рамках широкомасштабной кампании в стране. Это движение, получившее название «Жертвовать жизнью за Иран», вызвало большой интерес среди граждан.
Многие люди выразили свое добровольное согласие на эту инициативу и заявили о своей готовности защищать территории страны. Это способствует укреплению национальных идей в обществе.
Кроме того, спикер парламента Ирана Мухаммад Бакир Кализадеф также высказал свое отношение к этой теме. По его данным, около 7 миллионов человек готовы взять в руки оружие и участвовать в защите родины через военную службу.
Глава парламента считает эти действия необходимыми для укрепления национального единства и повышения чувства патриотизма у граждан. В нынешней геополитической ситуации такая масштабная подготовка значительно повышает оборонный потенциал иранского государства.
Заявление более 14 миллионов человек о своей готовности обеспечить безопасность вносит большой вклад в укрепление внутренней стабильности страны. Такие инициативы служат не только усилению военных сил, но и выводу национального единства всего общества на новый уровень.