Zominda qarzdorlarning transformatorlari xatlandi
Ma’lumki, bugungi kunda jismoniy va yuridik shaxslar tomonidan energiya uchun to‘lovlar o‘z vaqtida to‘lanib kelinmoqda, to‘lov intizomi tubdan o‘zgargan. Ammo, guruch kurmaksiz bo‘lmaganidek, energiya yetkazib beruvchi tashkilotlar bilan tuzilgan shartnoma shartlarini bajarmasdan, iste’mol qilgan energiyasining pullarini o‘z vaqtida to‘lamaydiganlar ham uchrab turadi.
Majburiy ijro byurosi Zomin tumani bo‘limi ish yurituvidagi hududiy elektr tarmoqlari korxonasi foydasiga qarzdor 12 ta tadbirkor va fermer xo‘jaliklariga tegishli transformatorlar qarzdorliklar evaziga xatlandi.
Kelgusida ushbu mulklar auksion savdolarida sotilib, tushgan pullardan mavjud qarzdorliklar qoplanadi.
Majburiy ijro byurosi elektr energiyasi uchun to‘lov intizomini mustahkamlash borasidagi sa’y-harakatlarini davom ettiradi.

В Зоминде трансформаторы должников вышли из строя
Известно, что в настоящее время физические и юридические лица своевременно оплачивают счета за электроэнергию, дисциплина платежей кардинально изменилась. Однако, как без риса не бывает каши, встречаются и те, кто не выполняет условия договоров с организациями-поставщиками электроэнергии и не оплачивает потребленную электроэнергию вовремя.
Управление принудительного исполнения арестовало трансформаторы, принадлежащие 12 предпринимателям и фермерским хозяйствам, в пользу территориальных электрических сетей, находящихся в ведении отдела Зоминского района.
В будущем эти имущества будут проданы на аукционах, а вырученные средства пойдут на погашение существующих задолженностей.
Управление принудительного исполнения продолжит свои усилия по укреплению дисциплины платежей за электроэнергию.