Londonning "Chelsi" futbol klubi o'zining asosiy futbolchilari Koul Palmer va Entso Fernandes uchun juda yuqori narx belgiladi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Ispaniyaning "Real Madrid" klubi ushbu futbolchilarga katta qiziqish bildirayotgan bir paytda, "Chelsi" jamoasi bu ikki futbolchi uchun jami 280 million funt sterling talab qilmoqda. Topskills Sports UK nashrining xabariga ko'ra, "Chelsi" rahbariyati o'z pozitsiyasini aniq va qat'iy belgilagan.
Klub yozgi transfer oynasida belgilangan narxdan past bo'lgan hech qanday taklifni qabul qilmasligini ma'lum qilgan. Bu qaror jamoaning kelajakdagi rejalarini himoya qilish va asosiy futbolchilarini saqlab qolish niyatidan dalolat beradi.
Mavsum boshida "Chelsi" Chempionlar Ligasining 1/8 final bosqichida Fransiyaning "PSJ" jamoasidan katta hisobda mag'lub bo'lib, musobaqadan chiqib ketgan edi. Hozirda Angliya Premyer-ligasida Liam Rosenyor boshchiligidagi jamoa 31 o'yindan so'ng 48 ochko to'plagan holda oltinchi o'rinda bormoqda.
Bu natija jamoaning mavsum davomida barqaror o'yin ko'rsatishga intilayotganini ko'rsatadi. Manba: One.uz

Футбольный клуб "Челси" из Лондона установил очень высокую цену на своих основных игроков Коул Палмера и Энцо Фернандеша. Об этом сообщает Zamin.uz.
Испанский клуб "Реал Мадрид" проявляет большой интерес к этим футболистам, в то время как "Челси" требует за этих двух игроков в общей сложности 280 миллионов фунтов стерлингов. По данным издания Topskills Sports UK, руководство "Челси" четко и твердо обозначило свою позицию.
Клуб заявил, что не примет никаких предложений ниже установленной цены в летнее трансферное окно. Это решение свидетельствует о намерении защитить планы команды на будущее и сохранить основных игроков.
В начале сезона "Челси" крупно проиграл французскому "ПСЖ" в 1/8 финала Лиги чемпионов и выбыл из турнира. В настоящее время команда под руководством Лиама Розенйора занимает шестое место в Английской Премьер-лиге, набрав 48 очков после 31 матча.
Этот результат показывает стремление команды демонстрировать стабильную игру на протяжении всего сезона. Источник: One.uz