Hodisa Mirobod tumani Nukus—A.Qahhor ko‘chalari kesishgan chorrahada yuz bergan. Haydovchi davlat raqam belgilari o‘zboshimchalik bilan yechilgan, maxsus antenna va “sirena” moslamasi o‘rnatilgan Malibu-2 rusumli avtomobilda yuqori tezlikda harakatlangan. U o‘zi va o‘zgalarning hayotini xavf ostiga qo‘ygan.
Bundan tashqari, bir necha marotaba YPX xodimlarining to‘xtash ishoralariga bo‘ysunmasdan harakatni davom ettirgan. Haydovchi kichik serjant yaqinlashayotganini ko‘rib tursa-da, to‘xtamay uni avtomobili bilan turtib yuborgan. Shundan so‘ng Nukus ko‘chasi bo‘ylab “kapot” ustida sudrab ketgan.
YPX xodimiga olgan tan jarohati bo‘yicha shifokorlar tomonidan birinchi tez tibbiy yordam ko‘rsatilgan.
Mashina boshqaruvida bo‘lgan fuqaro o‘zining ishsiz ekani, transport vositasini ijaraga olganini ma’lum qilgan. «Yoshlik qildim, [YPX xodimi] kapotdan tushib qoladi deb o‘yladim», — deydi haydovchi.
Holat yuzasidan Mirobod tumani prokuraturasi tomonidan Jinoyat kodeksining 219-moddasi (hokimiyat vakiliga yoki fuqaroviy burchini bajarayotgan shaxsga qarshilik ko‘rsatish) bilan jinoiy ish qo‘zg‘atilgan. Hozirda dastlabki tergov harakatlari olib borilmoqda. Barcha haydovchilardan belgilangan qoidalarga amal qilish so‘raladi.

В Ташкенте водитель протащил сотрудника YPX по капоту (видео)
5 апреля в Ташкенте водитель Malibu, движущийся на высокой скорости, протащил сотрудника ГАИ по капоту. По данному факту возбуждено уголовное дело. Об этом сообщила YHXB.
Инцидент произошел на перекрестке улиц Нукус и А. Каххара в Мирободском районе. Водитель двигался на высокой скорости на автомобиле Malibu-2, у которого были самовольно сняты государственные номера, установлены специальная антенна и сирена. Он поставил под угрозу свою жизнь и жизнь других.
Кроме того, он несколько раз продолжал движение, не подчиняясь сигналам сотрудников ГАИ. Несмотря на то что он видел, как к нему приближается младший сержант, он не остановился и сбил его своим автомобилем. После этого он протащил его по улице Нукус.
Сотруднику ГАИ была оказана первая медицинская помощь врачами.
Гражданин, управлявший автомобилем, сообщил, что он безработный и арендовал транспортное средство. «Я был молод, думал, что [сотрудник ГАИ] упадет с капота», — говорит водитель.
По данному факту Мирободская прокуратура возбудила уголовное дело по статье 219 Уголовного кодекса (сопротивление представителю власти или лицу, исполняющему гражданский долг). В настоящее время проводятся первоначальные следственные действия. Все водители призываются соблюдать установленные правила.