Gollivud aktrisasi Jennifer Eniston hayoti davomida farzand ko‘rishga ko‘p uringanini, ammo hech qachon farzand asrab olishni istamaganini ochiq tan oldi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
U bu haqda “Armchair Expert” podkastidagi suhbatida so‘zlab berdi. 56 yoshli aktrisa “Do‘stlar” seriali yulduzi sifatida ko‘pchilik tomonidan farzand asrab olish haqida savollar berilganini aytdi.
Uning fikricha, o‘z DNKsi orqali bolani ko‘rish istagi uning uchun muhim edi. Eniston bu qarorini shaxsiy his-tuyg‘ulari bilan izohladi va boshqalar uni noto‘g‘ri tushunishi mumkinligini ta’kidladi.
Suhbat davomida u bepushtlik bilan kurashganini, shifokorlar bilan og‘riqli suhbatlar o‘tkazganini va umidsizlikka tushgan paytlarini ham yodga oldi. Ba’zida hali ham farzand ko‘rish umidi borligini aytgan aktrisa, ammo bu umidlarning tez so‘nishini tan oldi.
Shifokorlarning keyingi urinishlari samarasiz bo‘lishi haqida gapirganda, bu holat uning ruhiyatiga katta ta’sir qilganini bildirdi. Jennifer Eniston 2016 yilda yozgan inshosida ham hayot qadri faqat turmush yoki farzand orqali o‘lchanmasligini ta’kidlagan edi.

Jennifer Eniston заявила, что не хочет усыновлять детей
Голливудская актриса Дженнифер Энистон открыто призналась, что в течение жизни много пыталась завести детей, но никогда не хотела усыновлять. Об этом сообщает Zamin.uz.
Она рассказала об этом в интервью подкасту «Armchair Expert». 56-летняя актриса отметила, что как звезда сериала «Друзья» ей часто задавали вопросы о усыновлении детей.
По её мнению, желание иметь ребёнка через собственную ДНК было для неё важным. Энистон объяснила это решение своими личными чувствами и подчеркнула, что другие могут неправильно её понять.
В ходе беседы она вспомнила, как боролась с бесплодием, проводила болезненные разговоры с врачами и переживала моменты отчаяния. Актриса призналась, что иногда ещё надеется завести ребёнка, но эти надежды быстро угасают.
Говоря о неудачных попытках врачей, она отметила, что это сильно повлияло на её душевное состояние. В эссе, написанном в 2016 году, Дженнифер Энистон также подчеркнула, что ценность жизни не измеряется только браком или детьми.