Yurtimizda investitsiya muhiti va soha rivoji uchun muhim qadam tashlandi. Bu haqida Zamin.uz xabar berdi.
Isroilning nufuzli GCI Gemological Centers Ltd. kompaniyasi va O‘zbekistondagi Expert One MCHJ o‘rtasida Toshkentda GCI Gemological Centers Uzbekistan gemmologiya markazini tashkil etish bo‘yicha rasmiy shartnoma imzolandi.
Yangi markaz qimmatbaho va yarim qimmatbaho toshlar uchun professional ekspertiza xizmatlarini ko‘rsatadi hamda xalqaro GCI standartlari asosida sertifikatlashni amalga oshiradi. Shuningdek, markazda gemmologiya sohasida zamonaviy ta’lim dasturlari joriy etiladi.
Bu esa malakali kadrlar tayyorlanishiga va bozor ishtirokchilari uchun xalqaro e’tirofga ega sertifikatlar olish imkoniyatining kengayishiga xizmat qiladi. GCI Gemological Centers Ltd.
bosh menejeri Yehuda Yakar O‘zbekistondagi keng ko‘lamli islohotlar, investitsiya muhiti va inson kapitaliga e’tibor ushbu loyihaning asosiy omillari ekanligini ta’kidladi. Loyihaning amalga oshirilishida Isroildagi "Yangi O‘zbekiston" savdo-investitsiya uyi rahbari Nargiza Qodirovaning tashabbuskorligi alohida qayd etildi.
Ushbu uy diplomatik missiya yordamida yirik savdo-iqtisodiy va investitsiyaviy loyihalarni amalga oshirishda faol ishtirok etmoqda. GCI Gemological Centers Ltd.
butun dunyoda tan olingan va qimmatbaho toshlarning haqiqiyligini baholash, sertifikatlash hamda malaka oshirish bo‘yicha keng xizmatlar taklif etadi. Yangi markaz ochilishi O‘zbekiston gemmologiya bozorida xalqaro standartlar va innovatsiyalarni joriy qilish, shaffoflik va ishonchni oshirishga xizmat qiladi.
Maxsus sertifikatlash tizimi orqali mahalliy tadbirkorlar va bozor ishtirokchilari uchun yangi imkoniyatlar yaratadi. Kelgusida markaz nafaqat bozor ishtirokchilari, balki gemmologiya sohasida ta’lim oluvchi yoshlar uchun ham bilim va malaka manbai bo‘lib xizmat qiladi.

Израильская компания открыла геммологический центр в Ташкенте
В нашей стране сделан важный шаг для инвестиционной среды и развития отрасли. Об этом сообщает Zamin.uz.
Между уважаемой израильской компанией GCI Gemological Centers Ltd. и узбекской компанией Expert One MCHJ подписан официальный контракт на создание геммологического центра GCI Gemological Centers Uzbekistan в Ташкенте.
Новый центр будет предоставлять профессиональные услуги экспертизы для драгоценных и полудрагоценных камней, а также осуществлять сертификацию на основе международных стандартов GCI. Кроме того, в центре будут внедрены современные образовательные программы в области геммологии.
Это будет способствовать подготовке квалифицированных кадров и расширению возможностей для участников рынка получить международно признанные сертификаты. Генеральный директор GCI Gemological Centers Ltd.
Йехуда Якар отметил, что широкомасштабные реформы в Узбекистане, инвестиционная среда и внимание к человеческому капиталу являются основными факторами этого проекта. Особо была отмечена инициатива Нарджизы Кодировой, руководителя торгово-инвестиционного дома "Новый Узбекистан" в реализации проекта.
Этот дом активно участвует в реализации крупных торгово-экономических и инвестиционных проектов с помощью дипломатической миссии. GCI Gemological Centers Ltd.
предлагает широкий спектр услуг по оценке подлинности драгоценных камней, сертификации и повышению квалификации, признанных во всем мире. Открытие нового центра будет способствовать внедрению международных стандартов и инноваций на рынке геммологии Узбекистана, повышению прозрачности и доверия.
Специальная система сертификации создаст новые возможности для местных предпринимателей и участников рынка. В будущем центр будет служить источником знаний и навыков не только для участников рынка, но и для молодежи, обучающейся в области геммологии.
Это станет важным стимулом для развития отрасли и интеграции на международные рынки. Источник: Dunyo AA.