19-avgustda O‘zbekistonda issiq va biroz bulutli ob-havo
O‘zbekiston gidrometeorologiya xizmati 19-avgust kuni uchun ob-havo prognozini e’lon qildi. Bu haqida Zamin.uz xabar berdi.
Ma’lumotlarga ko‘ra, ertaga mamlakat bo‘ylab havo biroz bulutli bo‘lib, issiqlik darajasi o‘rtacha darajada saqlanadi. Haroratning oshishi kutilmoqda va kun davomida shamol esishi mumkin.
Toshkent shahrida havo asosan biroz bulutli bo‘ladi, yog‘ingarchilik yoki kuchli yomg‘ir yog‘ishi ehtimoli yo‘q. Shamol sharq tomondan 3-8 metr soniyada tezlikda esadi.
Kechasi harorat 17-19 daraja, kunduzi esa 33-35 daraja atrofida bo‘ladi. Qoraqalpog‘iston Respublikasi va Xorazm viloyatlarida ham havo biroz bulutli, yog‘ingarchilik kutilmaydi.
Bu hududlarda shamol sharqdan 7-12 metr soniyada tezlikda esib, harorat kechasi 15-20, kunduzi 32-37 daraja bo‘ladi. Buxoro va Navoiy viloyatlarida havo biroz bulutli bo‘lib, yog‘ingarchilik yoki yomg‘irlar kutilmaydi.
Shamol sharqdan 7-12 metr soniyada esadi, ba’zi joylarda esa 13-16 metr soniyada kuchayishi mumkin. Bu hududlarda chang to‘zonlari ham kuzatilishi ehtimoldan xoli emas.
Harorat kechasi 17-22, kunduzi 32-37 daraja atrofida bo‘ladi. Toshkent, Sirdaryo, Jizzax va Samarqand viloyatlarida havo biroz bulutli, ba’zi joylarda o‘zgaruvchan bo‘ladi.
Yog‘ingarchilik yoki kuchli yomg‘irlar kutilmaydi. Shamol sharq tomondan 7-12 metr soniyada esib, harorat kechasi 15-20, kunduzi 32-37 darajani tashkil etadi.
Qashqadaryo va Surxondaryo viloyatlarida havo biroz bulutli bo‘lib, yog‘ingarchilik yoki kuchli yomg‘irlar yog‘ishi mumkin emas. Shamol sharqdan 7-12 metr soniyada esadi.
Harorat kechasi 17-22, kunduzi esa 35-40 daraja issiq bo‘ladi. Andijon, Namangan va Farg‘ona viloyatlarida havo biroz bulutli, ba’zi joylarda o‘zgaruvchan bo‘ladi.
Yog‘ingarchilik kutilmaydi. Shamol sharqdan 5-10 metr soniyada esadi.
Harorat kechasi 15-20, kunduzi 30-35 daraja orasida bo‘ladi. Respublikaning tog‘li hududlarida havo biroz bulutli bo‘lib, yog‘ingarchilik yoki kuchli yomg‘irlar kutilmaydi.
Shamol sharq tomondan 7-12 metr soniyada esib, ba’zi joylarda 13-18 metr soniyada kuchayishi mumkin. Harorat kechasi 12-17, kunduzi esa 21-26 daraja atrofida bo‘ladi.

19 августа в Узбекистане жаркая и немного облачная погода
Гидрометеорологическая служба Узбекистана опубликовала прогноз погоды на 19 августа. Об этом сообщает Zamin.uz.
Согласно данным, завтра по всей стране будет немного облачно, температура останется на среднем уровне. Ожидается повышение температуры и возможен ветер в течение дня.
В Ташкенте погода будет преимущественно немного облачной, осадков или сильного дождя не ожидается. Ветер будет дуть с востока со скоростью 3-8 метров в секунду.
Ночью температура составит 17-19 градусов, днем — около 33-35 градусов. В Республике Каракалпакстан и Хорезмской области также будет немного облачно, осадков не ожидается.
В этих регионах ветер будет дуть с востока со скоростью 7-12 метров в секунду, температура ночью составит 15-20 градусов, днем — 32-37 градусов. В Бухарской и Навоийской областях погода будет немного облачной, осадков или дождей не ожидается.
Ветер будет дуть с востока со скоростью 7-12 метров в секунду, в некоторых местах может усилиться до 13-16 метров в секунду. В этих районах также возможны пылевые бури.
Температура ночью составит 17-22 градуса, днем — около 32-37 градусов. В Ташкентской, Сырдарьинской, Джизакской и Самаркандской областях погода будет немного облачной, местами переменной.
Осадков или сильных дождей не ожидается. Ветер будет дуть с востока со скоростью 7-12 метров в секунду, температура ночью составит 15-20 градусов, днем — 32-37 градусов.
В Кашкадарьинской и Сурхандарьинской областях погода будет немного облачной, осадки или сильные дожди маловероятны. Ветер будет дуть с востока со скоростью 7-12 метров в секунду.
Температура ночью составит 17-22 градуса, днем — 35-40 градусов. В Андижанской, Наманганской и Ферганской областях погода будет немного облачной, местами переменной.
Осадков не ожидается. Ветер будет дуть с востока со скоростью 5-10 метров в секунду.
Температура ночью составит 15-20 градусов, днем — от 30 до 35 градусов. В горных районах республики погода будет немного облачной, осадков или сильных дождей не ожидается.
Ветер будет дуть с востока со скоростью 7-12 метров в секунду, в некоторых местах может усилиться до 13-18 метров в секунду. Температура ночью составит 12-17 градусов, днем — около 21-26 градусов.