Qorasuvda 8-9 sentabrda ichimlik suvi uziladi
2025 yil 8 sentabr soat 9:00 dan 9 sentabr soat 9:00 gacha ichimlik suvi ta’minoti ta’mirlash ishlari sababli vaqtincha to‘xtatiladi. Bu haqida Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda Tashkent Today xabar berdi. Suv yetkazib berish quyidagi hududlarda to‘xtatiladi: Qorasuv-1 massivida joylashgan 14, 15, 36, 45 va 46-sonli besh ta to‘qqiz qavatli uylar; Qorasuv-3 massivida 13 va 14-sonli ikki ta to‘qqiz qavatli uylar, shuningdek, 8-oilaviy poliklinika hamda stomatologiya muassasalari; Qorasuv-4 massivida joylashgan 2-sonli ikki ta to‘qqiz qavatli uylar.
Shu bilan birga, suv bosimi quyidagi hududlarda pasayadi: Qorasuv-1 massivida 23 dan 35 gacha bo‘lgan o‘n beshta besh qavatli uylar; Qorasuv-6 massivida 16, 17, 19a, 19b, 19v, 19g va 22-sonli yetti ta to‘qqiz qavatli uylar; Avayxon ko‘chasida joylashgan 1 dan 15 gacha bo‘lgan o‘n beshta to‘qqiz qavatli uylar hamda 150 ta xususiy xonadonlarda suv bosimi kamayadi. Fuqarolardan ushbu muddat davomida suvdan oqilona foydalanishlari so‘raladi.

В Корасуве 8-9 сентября будет отключена питьевая вода
С 9:00 8 сентября до 9:00 9 сентября 2025 года подача питьевой воды будет временно приостановлена из-за ремонтных работ. Об этом сообщил Zamin.uz.
Об этом сообщает Tashkent Today. Подача воды будет прекращена в следующих районах: в массиве Корасув-1 в пяти девятиэтажных домах под номерами 14, 15, 36, 45 и 46; в массиве Корасув-3 в двух девятиэтажных домах под номерами 13 и 14, а также в 8-й семейной поликлинике и стоматологических учреждениях; в массиве Корасув-4 в двух девятиэтажных домах под номером 2.
Кроме того, давление воды снизится в следующих районах: в массиве Корасув-1 в пятнадцати пятиэтажных домах с номерами от 23 до 35; в массиве Корасув-6 в семи девятиэтажных домах под номерами 16, 17, 19а, 19б, 19в, 19г и 22; на улице Авайхон в пятнадцати девятиэтажных домах с номерами от 1 до 15, а также в 150 частных квартирах давление воды уменьшится. Граждан просят рационально использовать воду в этот период.