Yashnobod va Mirobodda issiq suv uzilishi bo‘ladi
Hurmatli Yashnobod, Mirobod, Yakkasaroy, Chilonzor, Yunusobod, Shayxontohur, Sergeli va Mirzo Ulug‘bek tumanlari aholisiga ma’lumot. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
“Veolia Energy Tashkent” MCHJ tomonidan o‘tkaziladigan profilaktika va texnik xizmat ko‘rsatish ishlari sababli 15 sentyabrdan 19 sentyabrgacha ayrim hududlarda issiq suv ta’minoti vaqtincha to‘xtatiladi. Ushbu ishlar tizimni qishki mavsumga tayyorlash, texnik holatini yaxshilash va xavfsizlikni ta’minlash maqsadida amalga oshirilmoqda.
Issiq suv ta’minoti to‘xtatiladigan hududlar qatoriga Qorasuv, Beshariq, Birlashgan, Elbek, Asalobod, Quruvchilar, Uysizlar, Parkent, Cho‘lpon va Alimkent ko‘chalari kiradi. Shuningdek, Tuzel–1 va 4, Uysizlar–1, Asalobod–1,2, Aviasozlar shaharchasi (1, 1A, 2, 3, 4) massivlari ham ta’sirlanadi.
Bundan tashqari, Amir Temur, Mustaqillik shoh, Sharof Rashidov, Navoiy, Bobur, Shota Rustaveli, Katta Chilonzor, Muqimiy, Seul, Nurafshon, Afrosiyob va boshqa ko‘chalarda ham issiq suv ta’minoti vaqtincha uziladi. Shu bilan birga, Ts–1, 2, 4, 5, 7, Oqtepa, Chilonzor (1–5, 7, E, I), Qushbegi va Uchuvchilar shaharchasi hududlari ham ta’sirda bo‘ladi.
Kompaniya ma’lumotiga ko‘ra, ushbu profilaktika ishlari tizim barqarorligini ta’minlash, xizmat sifatini oshirish va kelgusi qish mavsumida aholiga uzluksiz xizmat ko‘rsatish uchun muhimdir. Fuqarolardan vaziyatni tushunib, sabr bilan intizor bo‘lishlari so‘raladi.

В Яшнабаде и Мирободе будет отключена горячая вода
Уважаемые жители районов Яшнабад, Миробод, Яккасарай, Чиланзар, Юнусабад, Шайхантахур, Сергели и Мирзо Улугбек. Об этом сообщает Zamin.uz.
В связи с профилактическими и техническими работами, проводимыми ООО «Veolia Energy Tashkent», с 15 по 19 сентября в некоторых районах временно будет прекращено горячее водоснабжение. Эти работы проводятся с целью подготовки системы к зимнему сезону, улучшения технического состояния и обеспечения безопасности.
К районам, где будет прекращено горячее водоснабжение, относятся улицы Карасув, Бешарык, Бирлашган, Элбек, Асалобод, Курувчилар, Уйсизлар, Паркент, Чолпон и Алимкент. Также будут затронуты массивы Тузель–1 и 4, Уйсизлар–1, Асалобод–1,2, микрорайон Авиасозлар (1, 1A, 2, 3, 4).
Кроме того, временное отключение горячей воды коснется улиц Амир Темур, Мустакиллик шох, Шараф Рашидов, Навои, Бабур, Шота Руставели, Катта Чиланзар, Муқими, Сеул, Нурафшон, Афросиёб и других. Также будут затронуты территории микрорайонов Ц–1, 2, 4, 5, 7, Оқтепа, Чиланзар (1–5, 7, E, I), Кушбеги и Учувчилар.
По информации компании, данные профилактические работы важны для обеспечения стабильности системы, повышения качества обслуживания и бесперебойного предоставления услуг населению в предстоящий зимний сезон. Граждан просят понять ситуацию и с терпением ждать восстановления подачи горячей воды.