Sergelida gaz ta’minoti 22-oktabr uziladi
2025-yil 22-oktabr kuni soat 10:00 dan 16:00 gacha Sergeli tumanidagi “Xonobodtepa”, “Xontepa” va “Farog‘atli” mahalla fuqarolar yig‘inlarining ayrim hududlarida tabiiy gaz ta’minoti vaqtincha to‘xtatiladi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu vaqt davomida ta’mirlash ishlari olib boriladi. Ta’mirlash ishlari tugagach, tabiiy gaz ta’minoti qayta tiklanadi.
Hududgaz Poytaxt gaz ta’minoti filiali iste’molchilardan yuzaga keladigan noqulayliklar uchun uzr so‘raydi va vaziyatni tushunishlarini so‘raydi. Gaz ta’minotidagi vaqtincha uzilishlar ta’mirlash ishlarining sifatli va xavfsiz bajarilishi uchun zarur hisoblanadi.
Iste’molchilarga o‘z vaqtida ma’lumot berilishi va xizmatlarning uzluksiz ta’minlanishi ustuvor vazifa sifatida ko‘rilmoqda. Batafsil ma’lumotni Hududgaz Poytaxt matbuot xizmatidan olish mumkin (manba: Hududgaz Poytaxt Matbuot xizmati).

В Сергелии газоснабжение будет отключено 22 октября
22 октября 2025 года с 10:00 до 16:00 в некоторых районах махаллей гражданских собраний «Хонободтепа», «Хонтепа» и «Фарогатли» Сергели будет временно прекращено снабжение природным газом. Об этом сообщает Zamin.uz.
В это время будут проводиться ремонтные работы. После их завершения подача природного газа будет восстановлена.
Филиал «Худудгаз Пойтахт» приносит извинения потребителям за возможные неудобства и просит понять ситуацию. Временные отключения газа необходимы для качественного и безопасного проведения ремонтных работ.
Информирование потребителей своевременно и обеспечение непрерывности услуг рассматриваются как приоритетные задачи. Подробную информацию можно получить в пресс-службе «Худудгаз Пойтахт» (источник: пресс-служба Худудгаз Пойтахт).