14-noyabr: O‘zbekistonda iliq va quyoshli ob-havo
14-noyabr kuni O‘zbekiston bo‘ylab iliq va quyoshli kun kuzatilishi kutilmoqda. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
“O‘zgidromet” xizmati taqdim etgan ma’lumotlarga ko‘ra, mamlakatning barcha hududlarida barqaror va yorug‘ ob-havo saqlanadi, yog‘ingarchilik bo‘lmaydi. Toshkent shahrida osmon o‘zgaruvchan bo‘lib, shamol sharqdan 3–8 metr/sekund tezlikda esadi.
Harorat kechasi 4–6 daraja iliq, kunduzi esa 17–19 daraja atrofida bo‘lishi prognoz qilingan. Qoraqalpog‘iston va Xorazm viloyatlarida ham iliq va quyoshli kun kuzatiladi, kunduzi harorat 21 darajagacha ko‘tariladi.
Bu sharoit Buxoro va Navoiy viloyatlarida ham kuzatiladi. Samarqand, Sirdaryo va Jizzax viloyatlarida havo ochiq bo‘lib, shamol sharqdan esadi.
Kunduzi harorat 20 darajaga yaqin bo‘lishi kutilmoqda. Qashqadaryo va Surxondaryo viloyatlarida esa harorat 23 darajagacha ko‘tariladi.
Farg‘ona vodiysida ertalab tuman tushishi ehtimoli bor, ammo kunduzi havo 18 daraja iliq bo‘ladi. Tog‘li hududlarda ham barqaror ob-havo davom etadi, kunduzi harorat 10–15 daraja iliq bo‘lishi kutilmoqda.
Umuman olganda, 14-noyabr kuni butun respublika bo‘ylab bahorni eslatuvchi iliq va yoqimli ob-havo hukm suradi. Ma’lumot manbasi: “O‘zgidromet”.

14 ноября: В Узбекистане теплая и солнечная погода
14 ноября по всей территории Узбекистана ожидается теплая и солнечная погода. Об этом сообщает Zamin.uz.
По данным службы «Узгидромет», во всех регионах страны сохранится стабильная и ясная погода, осадков не предвидится. В Ташкенте небо переменной облачности, ветер будет дуть с востока со скоростью 3–8 метров в секунду.
Температура ночью ожидается в пределах 4–6 градусов тепла, днем — около 17–19 градусов. В Каракалпакстане и Хорезмской области также прогнозируется теплая и солнечная погода, днем температура поднимется до 21 градуса.
Такие условия будут наблюдаться и в Бухарской и Навоийской областях. В Самаркандской, Сирдарьинской и Джизакской областях погода будет ясной, ветер дует с востока.
Днем температура ожидается около 20 градусов. В Кашкадарьинской и Сурхандарьинской областях температура поднимется до 23 градусов.
В Ферганской долине утром возможен туман, однако днем воздух прогреется до 18 градусов тепла. В горных районах сохранится стабильная погода, днем температура будет в пределах 10–15 градусов тепла.
В целом, 14 ноября по всей республике будет царить теплая и приятная погода, напоминающая весну. Источник информации: «Узгидромет».