«Akron» jamoasi bosh murabbiyi Zaur Tedeev «Match TV» kanaliga «Krylya Sovetov» jamoasi bilan o‘yin yakunidan so‘ng intervyu berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U mavsumning boshlanishi haqida fikr bildirar ekan, o‘yin durang bilan yakunlanganini ijobiy natija deb hisoblamasligini ta’kidladi. Har qanday durang, ayniqsa futbol o‘yinida, ijobiy natija bo‘la olmaydi.
Tedeevning aytishicha, jamoasi ko‘proq hujum imkoniyatlarini yaratgan va g‘alabaga yaqin bo‘lgan. Ikkinchi taymda «Krylya Sovetov» faqat bitta zarba berdi va u darvozaga tushdi.
Shu bilan birga, uning jamoasi ko‘p imkoniyatlar va standart vaziyatlar yaratgan. Bu esa kelajakda yanada yaxshiroq natija olish uchun asos bo‘lishi mumkin.
Murabbiy jamoaning hisobni ushlab turishga harakat qilgani haqida ham fikr bildirdi. Unga ko‘ra, jamoa ko‘proq hujum qilgan, to‘pga egalik qilish va o‘yin sifati bo‘yicha ustunlik qilgan.
O‘yinlarda gol urish imkoniyatlari jamoaning futbolchilari mahoratiga bog‘liq. Tedeev o‘rinni egallagan futbolchilarni ham baholadi.
Xosonov taxminan 60-daqiqada maydonga tushgan va taxminan yarim soat o‘ynagan. Murabbiy uning debyutini ijobiy baholab, barcha zaxiradan tushgan futbolchilar yaxshi o‘ynaganini ta’kidladi.
Xosonov faqat ikki marta mashg‘ulotda qatnashgan bo‘lsa-da, o‘yinda kam xato qilgan va himoyada yaxshi harakat qilgan. Shuningdek, Maksim Boldyrevning debyutini ham tilga oldi.
U yosh futbolchi bo‘lib, vaziyatlardan birida gol urish imkoniyatini boy bergan. Umuman olganda, u ham jamoaga xavf solgan vaziyatlar yaratgan.

Тедеев: Молодые футболисты дебютировали в основном составе
Главный тренер команды «Акрон» Заур Тедеев дал интервью каналу «Матч ТВ» после игры с командой «Крылья Советов». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Выражая свои мысли о начале сезона, он отметил, что не считает ничью положительным результатом. Любая ничья, особенно в футболе, не может быть положительным результатом.
По словам Тедеева, его команда создала больше атакующих возможностей и была близка к победе. Во втором тайме «Крылья Советов» нанесли только один удар, и он пришёлся в ворота.
В то же время его команда создала много возможностей и стандартных ситуаций. Это может стать основой для достижения лучших результатов в будущем.
Тренер также высказался о том, что команда старалась удержать счёт. По его словам, команда больше атаковала, владела мячом и имела преимущество по качеству игры.
Возможности забить голы в играх зависят от мастерства футболистов команды. Тедеев также оценил игроков, которые вышли на замену.
Хосонов вышел на поле примерно на 60-й минуте и играл около получаса. Тренер положительно оценил его дебют и отметил, что все вышедшие на замену футболисты сыграли хорошо.
Хотя Хосонов участвовал в тренировках всего два раза, он допустил мало ошибок в игре и хорошо действовал в защите. Также он упомянул дебют Максима Болдырева.
Он молодой футболист, который упустил возможность забить гол в одной из ситуаций. В целом, он также создавал опасные моменты для команды.
Тренер отметил, что в команде молодые футболисты дебютируют в основном составе и сообщил, что такая ситуация продолжается.