«Liverpul» hujumchisi Muhammad Salah o‘zining futbol mahoratini yuqori baholaydi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Salahning so‘zlariga ko‘ra, u Afrika qit’asining barcha davrlaridagi eng yaxshi futbolchilar ro‘yxatida boshqalardan oldinda turadi. U hatto o‘tgan asrning mashhur afrikalik futbolchilari, jumladan Didye Drogba, Jorj Vea, Yaya Ture va Samyuel Eto’oni ham ortda qoldirganini ta’kidlaydi.
Salah o‘zini barcha vaqtlarning eng yaxshi afrikalik futbolchisi deb hisoblaydi. Bu fikr jurnalist Janluka di Marzio saytida France Footballga tayanib keltirilgan.
Hozirda Muhammad Salah «Liverpul» bilan amaldagi shartnomaga ega bo‘lib, u yana ikki mavsum davom etadi. Umuman olganda, Salah «qizillar» safida 401 ta o‘yinda maydonga tushib, 245 ta gol urgan va 113 ta samarali uzatma bergan.

Мухаммад Салах — лучший африканский футболист всех времен
Нападающий «Ливерпуля» Мухаммад Салах высоко оценивает свои футбольные навыки. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Салаха, он занимает первое место в списке лучших футболистов Африки всех времен. Он даже подчеркивает, что опередил таких известных африканских футболистов прошлого века, как Дидье Дрогба, Жорж Веа, Яя Туре и Самюэль Eto'o.
Салах считает себя лучшим африканским футболистом всех времен. Это мнение было озвучено журналистом Джанлукой ди Марцио на сайте France Football.
В настоящее время Мухаммад Салах имеет действующий контракт с «Ливерпулем», который продлится еще два сезона. В общей сложности Салах провел 401 матч за «красных», забив 245 голов и отдав 113 результативных передач.